Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Policija baus už įvairių šaudymo renginių organizavimą netinkamose vietose

Turinys:

Gerbiami medžiotojai, policijos komisariatai gavo instrukciją bausti už įvairių šaudymo renginių organizavimą netinkamose vietose.

Tirus (šaudyklas) eksploatuoti leidimai turi būti išduoti visiems asmenims, kurių šaudyklose šaudo civiliai. Tačiau pastebėta, kad šaudymai ir toliau vyksta vietose, kurioms policija nėra išdavusi leidimo eksploatuoti tirą (šaudyklą). Ypač tuo piktnaudžiauja medžiotojai, kuriems pagal Medžioklės taisykles leidžiama medžioklės plotuose prišaudyti medžioklinius ginklus, prieš tai įsitikinus, kad nėra pavojaus žmonėms ar gyvūnams. Ginklus prišaudant medžioklės plotuose, būtina užpildyti šių medžioklės plotų naudotojo išduotą medžioklės lapą. Medžiotojų ir žvejų draugija daugelyje Lietuvos vietų turi vietas kuriose prišaudo ginklus. Tačiau dažnai tokiose vietose organizuojamas ne ginklų prišaudymas, bet egzaminų laikymas, pratybos, varžybos ir panašūs dalykai.

Tokiais atvejais, kai medžiotojai organizuoja medžioklės plotuose varžybas, egzaminų laikymą ir pan. turi būti taikoma atsakomybė pagal LR ATPK 176 str.

Yra surašyta keletą protokolų Medžiotojų ir žvejų draugijos atsakingiems darbuotojams, taip pat medžiotojams pagal LR ATPK 176 str. 1 d. už neteisėtą šaudymą. Vienu atveju medžioklės plotuose buvo organizuojamos šaudymo varžybos, antru atveju medžioklės plotuose vietoje užpildę medžioklės lapą vykdė ne ginklų prišaudymą, bet šaudymo į lėkštutes pratybas ir trečiu atveju šaudykloje, kuriai yra išduotas leidimas eksploatuoti šaudyklą (šaudymo į bėgantį šerną pratimas) vyko šaudymas į lėkštutes.

Prašyčiau atkreipti dėmesį į medžiotojų vykdomus ginklų prišaudymus medžioklės plotuose, Medžiotojų ir žvejų draugijos šaudyklas (ar visos turi leidimus eksploatuoti šaudyklas) ir nustačius asmenis, kurie vykdo šaudymus (sporto varžybas, egzaminus, šaudymą į lėkštutes) neturėdami leidimo eksploatuoti tirą (šaudyklą), ar turėdami leidimą, bet nesilaikydami jame įvardintų sąlygų, taikyti jiems atsakomybę pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 176 straipsnį, tuo pačiu informuojant apie būtinybę nustatyta tvarka pateikti prašymus dėl leidimo eksploatuoti tirą (šaudyklą).

Eugenijus Tijušas
Artimiausiu metu bandysime aiškintis su atsakingomis Vidaus reikalų ministerijos institucijomis ir, jeigu reikės, bandysime inicijuoti ATPK 176 straipsnio pataisą. O dabar prašome perspėti medžiotojų kolektyvus apie susiklosčiusią situaciją.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą