Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pokyčiai šernų medžioklėje – šunis rekomenduojama palikti namuose

Turinys:

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis susitiko su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininku Broniumi Bradausku ir aptarė situaciją dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės bei prevencines priemones, kurios apsaugotų nuo šios ligos plitimo.

„Pirmiausia norime sulaukti atsakymų iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos dėl Alytaus rajone kritusių šernų. Vis dar neaišku nuo ko krito šie gyvūnai. Neturėdami patikimos informacijos ir skubėdami, galime prisidaryti daugiau problemų nei jų yra“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tebetiria kelių kritusių šernų Alytaus rajone kraujo mėginius. Šernai rasti sąlyginai nedidelėje teritorijoje.

Ministras ir LMŽD pirmininkas B. Bradauskas sutarė, kad viešai kreipsis į visus šalies medžiotojus, ypač medžiojančius pasienio ruožuose su Baltarusija, ir paragins aktyviau medžioti šernus.

Taip pat bus rekomenduota nebenaudoti šunų medžioklėse varant, nes jie plačiai išsklaido gyvūnus, šie palieka savo įprastas vietas ir pasklinda didesniame plote.

LMŽD pirmininkas atkreipė dėmesį, jog reikia griežtai laikytis veterinarinių reikalavimų medžioklėse – sudorojus gyvūną, pasirūpinti, kad atliekų nepasiektų kiti gyvūnai, duobės būtų patikimai uždengiamos.

„Taip pat palaikau ministerijos siekius pažaboti brakonierius, nes jie nelegaliai sumedžiotų gyvūnų atliekas dažniausiai palieka atvirose vietose. Tai taip pat gali daryti įtaką kiaulių maro plitimui“, – teigia B. Bradauskas.

Aplinkos ministras V. Mazuronis taip pat pabrėžė, kad nežiūrint taisyklėse nustatyto leidimo leisti šernus medžioti ištisus metus, tam tikri apribojimai išlieka.

„Išlieka ir etiniai motyvai – medžiotojai neturėtų medžioti šernių atsivedusių jauniklius, nes jaunikliai būtų pasmerkti kankinančiai mirčiai“, – sako V. Mazuronis.

Susitikime akcentuota, kad medžiotojai, miško lankytojai pastebėję kritusius gyvūnus privalo nedelsiant apie juos pranešti vietiniams aplinkos apsaugos inspektoriams arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą