Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pernai brakonieriai biudžetą papildė milijonu litų

Turinys:

Praėjusiais metais aplinkosaugininkai išaiškino arti 4 tūkst. gyvūnijos išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimų – 27 proc. daugiau negu 2011 metais.

Tai itin sustiprintos aplinkosauginės kontrolės išdava. Kaip sakė Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis, brakonieriams išaiškinti regioninių aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai rengia vis daugiau reidų, aktyviau bendradarbiauja su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, teisėtvarkos tarnybomis, medžioklės ir žūklės plotų naudotojais.

Pernai pažeidėjams buvo skirta beveik perpus (47 proc.) daugiau administracinių baudų negu 2011 metais – per 650 tūkst. litų. Daugiau kaip trečdaliu (37 proc.) išaugo ir pateiktų civilinių ieškinių už gyvūnijai padarytą žalą suma. Ji siekė daugiau kaip 400 tūkst. litų. Pareigūnai iš pažeidėjų konfiskavo per tūkstantį tinklinių ne mėgėjiškos žvejybos įrankių, 75 vandens transporto priemones, 32 šautuvus.

Daugiausia gyvūnijos išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimų pernai nustatyta Klaipėdos (1072), Kauno (574) ir Vilniaus (554) regionuose, mažiausiai – Panevėžio regione (203). Tarp šių pažeidimų vyravo, kaip ir kasmet, mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai. Jų pernai išaiškinta daugiau kaip trys tūkstančiai (2011 m. – 2155). Norą neteisėtai žvejoti turėtų apmalšinti stipriau užveržtas baudų apynasris – baudos tokiems pažeidėjams nuo praėjusio rugsėjo yra padidėjusios dvigubai.

Pernai bene skaudžiausias ir gamtai, ir visuomenei brakonieriavimo atvejis buvo išaiškintas Šiaulių regione. Per dvi praėjusio gruodžio dienas Šiaulių rajone trys šiauliečiai neteisėtai nušovė 11 tauriųjų elnių (2 pateles ir 9 jauniklius) ir 3 stirnas. Gyvūnijos ištekliams padaryta daugiau kaip 13 tūkst. litų žalos. Iš pažeidėjų paimti 8 medžiokliniai šautuvai. Už šį nusikaltimą gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.

Brakonieriams tramdyti aplinkos ministras Valentinas Mazuronis nustatė dešimteriopai didesnius žalos atlyginimo už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus įkainius. Pavyzdžiui, įkainis už neteisėtai sumedžiotą briedį, taurųjį elnią ar danielių padidintas nuo 1750 iki 17 500 litų, už jų patelę ar jauniklį – nuo 1050 iki 10 500 litų. Ministro įsakymas įsigalios sausio 15 dieną.

Užkertant kelią pažeidimams labai svarbi ir visuomenės pagalba. Aplinkos ministerija dėkoja visiems žmonėms, pranešantiems apie brakonierius. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, apie juos turėtų nedelsdami pranešti to regiono, kuriame pastebėtas pažeidimas, aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai ar rajono agentūrai.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą