Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Per reidą įkliuvo V.Mazuronis

Turinys:

Aplinkos viceministrui Linui Jonauskui nedažnai pasitaiko galimybė išsiruošti į reidą kaip neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui. Tačiau kai pastarąjį kartą išsiruošė, įkliuvo stambus žvėris – V.Mazuronis.

Gėda
V.Mazuronis buvo pristatytas į policijos komisariatą. Jo kišenėje rasta draudžiama įranga, naktinio matymo prietaisas, kaip tyčia idealiai tinkantis automobilyje rastam medžiokliniam šautuvui.

Ir ne gėda buvusiam ministrui: pats įstatymus sugriežtino, pats ir įkliuvo. Ir ką daryti aplinkos viceministrui, kai įkliūva buvęs viršininkas?

Rolės
[ad id=”19955″]Pasirodo, įkliuvo ne Valentinas Mazuronis, o Vytas Mazuronis. Buvusiam aplinkos ministrui pričiuptasis net ne giminė, tik bendrapavardis. Ponas Vytas kiek mažiau, bet gamtos mylėtojams žinomas. Per televiziją pasakoja, kaip saugoti nykstančias paukščių rūšis. Televizijoje jis – rūpestingas gamtos puoselėtojas.

Žinomas ir verslo pasaulyje. Laikraščiams pasakoja apie sėkmės formulę versle už ES milijonus. Žodžiu – tikras sėkmės pavyzdys.

Pažįstamas ir medžiotojams. Jis yra idėjinis neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius. „Jo įgaliojimai platesni nei mano“, – nusistebėjo aplinkos viceministras L.Jonauskas.

Medžiotojų klubo „Paluknys“ prezidentas V.Mazuronis toks idėjinis gamtos saugotojas, kad neetatiniu aplinkosaugininku tapo ne tik Vilniaus regione, kur gyvena ir medžioja, bet visoje Lietuvoje. Žodžiu, žmogus, mylintis gamtą ir paisantis įstatymų, o tai jau – brakonierių siaubas.

Vairuoja be teisės
Bet ir nutik taip, kad didesnis gamtos mylėtojas už aplinkos viceministrą ėmė ir įkliuvo.

Policija jį sulaikė, mat laikraščiuose ir televizijos ekranuose šmėžuojantis veidas, pasirodo, vairavo automobilį, neturėdamas teisės to daryti. Teisė vairuoti jam atimta 3 metams, o šis vis tiek sėda prie vairo. Ir dar šiek tiek išgėręs. Bet kai pūtė, alkotesteris parodė, kad leistinų alkoholio ribų idėjinis žmogus neperžengė, – pripūtė iki 0,4 promilės.

Tačiau ginklas paimtas. Ar jį sugrąžinti, ar už įpūstas promiles atimti, spręs speciali komisja.

Draugelis
Kai buvusio aplinkos ministro bendrapavardis V.Mazuronis įkliuvo policijos pareigūnams, šiems įtarimų sukėlė medžioklės įranga. Be to, gauta pranešimų, kad Paluknyje brakonieriauta.

Patikrinti į Trakų policijos komisariatą pristatyto V.Mazuronio buvo iškviestas ekipažas, kuriame tą vakarą budėjo aplinkos viceministras L.Jonauskas.

Atvykus aplinkosaugos ekipažui V.Mazuronis vos nepuolė glėbesčiuotis, girdi, kolegos atvažiavo. Inspektorių vadino vardu, bet ne tuo. Nepataikė.

Kai suprato, kad bičiulystė nepadės, liepė palaukti, netikrinti. Esą jis paskambinsiąs Sigitui, aplinkosaugininko Dariaus Liepio viršininkui. „Kam skambinti viršininkui, jeigu reide dalyvauja dar didesnis viršininkas – aplinkos viceministras“, – toks atsakymas V.Mazuronį suglumino. Skambinti nebebuvo kam.

Kol buvo tikrinama kuprinė, automobilio priekaba, sėkmės formulės atstovas jautėsi ramus, o štai kai inspektorius pradėjo tikrinti striukės kišenes, prasidėjo kone grumtynės. V.Mazuronis striukę tempė į vieną pusę, aplinkosaugininkas į kitą. Kaip du mažamečiai vaikai, nepasidalijantys žaislu.

Pabėgo
Pasirodo, striukės vidinėje kišenėje buvo įdėtas ir akylai užsegtas optinio matymo prietaisas, kuris medžioklėje draudžiamas. Nepanašu, kad prietaisas ką tik iš parduotuvės lentynos, jis kiek apibrozdintas, matyti, kad naudotas. Patikrinus paaiškėjo, kad prietaisas idealiai tinka V.Ma-zuronio medžioklės ginklui.

V.Mazuronis savo viešai mielai rodomą veidą tą vakarą slėpė po skrybėle. O kai buvo paprašytas eiti į komisariatą, iš pradžių ėjęs apsisuko ir pasipustė padus. Automobilis liko stovėti prie komisariato durų.

Fotografės padėjėjas

– Esate neetatinis aplinkosaugos inspektorius, o kodėl medžiojate su neleistina įranga? – „Vakaro žinios“ pasiteiravo Vyto Mazuronio.

– Mes nemedžiojome. Turime tokią gamtininkę, aktyvią ponią. Ji pas mus naktį fotografuoja ir filmuoja.

– Bet tą vakarą ji su jumis nevažiavo?

– Važiavo, ji buvo kitame automobilyje.

– O kam šautuvai reikalingi, jeigu važiavote ne į medžioklę, o į fotosesiją?

– Nemedžiojome. Norėjome medžioti, bet pradėjo lyti. Mes tik pas medžioklės vadovą kieme lankėmės. Ir poniai pasakėme, atsiprašome, nieko nebus.

– O kodėl draudžiamas optinis taikiklis ne ponios kišenėje, o jūsų?

– Ji mano mašinoje striukę paliko.

– Kodėl iškart nepaaiškinote pareigūnui, o pabėgote?

– Čia ne versija. O manęs į komisariatą niekas nekvietė, mane išleido. Aš nebėgau.

– Tai taikiklį pirkote, kad kažkas galėtų pafotografuoti?

– Ten ne mano. Ten naktinio matymo prietaisas. Jis naudojamas prie fotoaparato, tinka ir prie šautuvo. Bet jis ne mano. Esu aplinkos apsaugos inspektorius, sakau inspektoriui, tu mane asmeniškai pažįsti, esu ne kartą parodęs, kur kiti brakonieriauja. Jeigu būtų žmoniškas požiūris, sakytų: važiuokite, vyrai.

– O jeigu jūs, kaip aplinkosaugos inspektorius, aptiktumėte medžiotoją turint neleistiną įrangą, ką pamanytumėte?

– Tai legalus prietaisas, tik medžioklėje su juo negalima būti. O mus tai sulaikė plente.

– Sakėte, kad važiavote iš nenusisekusios medžioklės.

– Su mumis važiavo ponia, kuri nori fotografuoti žvėris, Londone kažkokiam konkurse nori dalyvauti, prizą laimėti.

Tos paslaptingos fotografės, kuri automobilyje paliko ir striukę, ir optinio matymo taikiklį, redakcijai surasti nepavyko, o ir pats medžiotojas jos kontaktų neturi. Kaip tuomet atidavė striukę?

Linas Jonauskas, aplinkos viceministras:
Atliekant medžioklės kontrolę taip jau atsitinka, kad, žiūrėk, medžiotojas elnią sumaišo su šernu. Nesistebiu, kai aiškina, kad naktinio matymo priedėlius naudoja ne medžioklei, o kitiems daykams. Tokios melodijos nėra naujos, jos girdimos nuolat.

Žinome, kad neleistina įranga, tokia kaip naktinio matymo prietaisas, plačiai naudojama, tik sugauti tokius pažeidėjus labai sunku. Dažniausiai tokie žmonės medžioja tamsiuoju paros metu, o tada pasislėpti didelės galimybės. Gerai, kad į naktinius šūvius sureaguoja žmonės ir praneša.

Toks medžioklės būdas yra neetiškas, nes gyvūnui nelieka galimybės pasislėpti, nebėra varžytuvių tarp žvėries ir medžiotojo, o tai laikoma svarbiausiu medžioklės kultūros elementu.

Nežinau, ar teismas patikės, kad optinio matymo taikiklis buvo skirtas ne medžioklei, tačiau neetatiniam aplinkosaugos inspektoriui keliami aukštesni reikalavimai.

Kai nustatoma, kad neetatinis inspektorius galbūt padarė tam tikras veikas, ypač aplinkosaugos, nedelsiant stabdomi tokio inspektoriaus įgaliojimai. Jeigu asmuo bus pripažintas kaltu, neetatiniu inspektoriumi jis negalės tapti mažiausiai 10 metų. Neseniai pakeitėme neetatinio inspektoriaus nuostatus, pagal juos tokio inspektoriaus reputacija turi būti švari. Kaip atrodys: pats būdamas pažeidėju eina gaudyti pažeidėjų? Tuomet ir kyla klausimas, ar su pažymėjimu eina gaudyti pažeidėjų, ar ko kito.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Šaltinis: www.respublika.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą