Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Patikslintos laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės

Turinys:

Liepos 1 d. įsigalios Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių, kurios buvo priimtos 2011 m., pataisos. Jas patvirtino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Pataisytos Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės praplečia ir patikslina naminių gyvūnų, kuriems laikyti nereikia leidimų, sąrašą. Jis papildytas keliomis papūgų ir įprastomis fazanų rūšimis. Taip pat praplėstas ir patikslintas taisyklių 2 priede pateiktas draudžiamų laikyti nelaisvėje (išskyrus zoologijos sodus) gyvūnų rūšių sąrašas. Į jį įrašytos invazinės rūšys (baltaskruostė stačiauodegė antis, amerikiniai baliniai ir raštuotieji vėžliai, jautinės varlės) ir plėšrieji žvėrys – vilkas, paprastasis šakalas, rudoji meška, vilpišys (europinė miškinė katė), paprastoji lūšis ir ūdra.

Kadangi dabartinių taisyklių formuluočių nepakanka laukinių ir naminių gyvūnų, ypač šernų ir naminių kiaulių, naminių kačių ir laukinių servalų, kryžminimui reguliuoti, pakeistas laukinių gyvūnų hibridų apibrėžimas. Jie nusakomi kaip skirtingų laukinių gyvūnų rūšių palikuonys, laukinių ir naminių gyvūnų palikuonys. Bus draudžiama nelaisvėje laikyti laukinių gyvūnų hibridus, jų palikuonis ir gyvūnus, kuriems veisti naudoti hibridai.

Nemažai pataisų yra susijusių su gyvūnų paėmimu iš gamtos, jų laikymu nelaisvėje, zoologijos sodų įkūrimu. am

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą