Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pareigūnai konfiskavo baltojo lokio kailį

Turinys:

2013 m. balandžio 12 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Vilniaus mieste sulaikė pil. E. G., kuris siūlė parduoti išdirbtą baltojo lokio kailį. Skelbimas apie kailio pardavimą buvo patalpintas skelbimų internetinėje svetainėje.

Baltasis lokys (Ursus maritimus), kaip reta ir ypač saugoma rūšis, yra įtrauktas į 2012 m. vasario 6 d. Komisijos Reglamento (ES) Nr. 101/2012, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą, B priedą. Norint prekiauti A-D priede nurodytomis rūšimis reikalingi Aplinkos ministro, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos generalinio direktoriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. gegužės 18 d. įsakymu Nr. D1-274/1B-532/B1-507 patvirtintose Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėse nurodyti dokumentai.

Skelbimo autoriui už prekybą laukiniais gyvūnais, neturint teisėtų baltojo lokio įsigijimo ir kilmę patvirtinančių dokumentų bei prekybos laukiniais gyvūnais, jų gaminiais ar dalimis iš jų leidimo, surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso 88 str. 5 d. pažeidėjui gali būti skirta piniginė bauda nuo 100 Lt iki 1000 Lt ir baltojo lokio kailio konfiskavimas.

raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą