Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Palaidi gyventojų šunys žaloja ir papjauna išbadėjusius laukinius gyvūnus

Turinys:

Nors balandis jau sparčiais žingsniais žengia į priekį, kol kas pavasaris dar vėluoja. Miške daug sniego, todėl laukiniams gyvūnams šie metai tapo nemažu išbandymu. Jiems sunku susirasti maisto. Veisiejų miškų urėdijos medžioklės baro jėgeris Valdas Sujeta, organizuojantis komercines medžiokles, laukiniais gyvūnais rūpinasi jau 30 metų. Kaip sakė jėgeris, Kalniškės miško plotuose, siekiančiuose 1200 hektarų, yra 6 šėryklos, į kurias gabenami pašarai: grūdai, kukurūzų silosas, šienainis. Medžioklės sezono metu gyvūnams buvo sušerta ir apie 30 tonų runkelių. Pašarais rūpinasi Veisiejų miškų urėdija, medžiotojai, jų skyrė ir Alytaus rajono žemės ūkio bendrovė „Atžalynas“. Visgi V. Sujeta apgailestavo, kad kai kurie medžiotojai gyvūnais rūpinasi ne visą laiką, o kartais – tik medžioklės sezono metu. Jam pasibaigus, pamiršta savo kilnų tikslą – gelbėti laukinę fauną nuo bado.
Šiuo metu miške dar apstu sniego. Jo storis siekia apie 50-60 centimetrų, todėl šėryklose atgabenami pašarai praverčia šernams, tuoj susilauksiantiems jauniklių, elniams. Tačiau labiausiai dabar, V. Sujetos teigimu, riesta stirnoms. ,,Vos atvežu pašaro, jos iškart nesibaimindamos ateina prie šėryklų“,- sakė jėgeris, gyvūnams miške paliekantis ir laižomosios druskos. Ji ypač reikalinga ragų augimui.
Nusilpusios stirnos priverstos eiti prie žmonių namų, kur soduose randa nukritusių obuolių, nugnybia vaismedžių pumpurų. Tik bėda, kad gyventojai laiko palaidus šunis, kurie skriaudžia laukinius gyvūnus. Šią savaitę Krosnos gyvenvietėje palaidi šunys papjovė vieną stirną.
,,Kai naktį bus teigiama temperatūra, laukinei faunai bus lengviau. Netrukus, tikimės, atšils oras ir pasirodys želmenys, žolė. Tada pasibaigs ir baltasis badas“, – teigė V. Sujeta.
Veisiejų miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistas Vytautas Stacevičius irgi akcentavo, kad miškingose Kapčiamiesčio apylinkėse egzistuoja ta pati – palaidų šunų – problema. Šunys žaloja ir papjauna ne tik laukinius gyvūnus, bet gąsdina ir žmones. Todėl rajono gyventojai turėtų būti atsakingi už savo augintinius ir laikyti juos pririštus.

Dalia Švetkauskaitė, www.lazdijuzvaigzde.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą