Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

O vilkai tebepjauna dar vis…

Turinys:

Kuo toliau, tuo daugiau išgirstame atvejų dėl vilkų daromos žalos ūkiniams gyvūnams. Nutariau pasidomėti, kokia padėtis miškingiausiame Lietuvos rajone Varėnoje.

Varėnos medžiojamų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui nuostolių skaičiavimo komisijos pirmininkė Alė Baniūnienė mus informavo, kad nuo metų pradžios iki šio pirmadienio jau užfiksuoti 33 vilkų išpuoliai rajone, kurių metu nukentėjo 131 gyvūnas. Daugiausia pjaunamos avys, ožkos, galvijų prieauglis. Iš viso vilkai užpuolė 91 avį, gydoma 21 avis, o likusios 70 papjautos. Vilkai neišrankūs. Jų dantų aštrumą patyrė penkiolika veršiukų ir telyčaičių, iš kurių liko gyvos aštuonios, tik jas reikia gydyti. Teko ir ožkoms, tik čia iš keturiolikos užpultųjų gyvos liko tik keturios. Tačiau pilkiai nebrokuoja ir šunienos – neliko aštuonių vargšų šunelių.
Vilkai siaučia Matuizų, Jakėnų ir Varėnos seniūnijose. Ten daugiausia eibių pridarė aštriadančiai.

2

A. Baniūnienė, paklausta, ką reikėtų šiuo atveju daryti, atsakė, kad vilkai ES yra saugomi ir, norint nušauti pilkį, būtinas leidimas iš Aplinkos ministerijos. Varėnos savivaldybė prieš mėnesį kreipėsi dėl leidimo, „išimti iš gamtos“ (nušauti) du vilkus.

Kodėl tik du?
„Norėjome, kad būtų leista nušauti bent keturis, – aiškina A. Baniūnienė. – Deja, nušaunamų žvėrių skaičius priklauso nuo Aplinkos ministerijos ir medžiotojų būrelių valios. Medžiokliai nusprendžia, ar nori vilką „išimti iš gamtos“, ar ne. Iš keturių medžiotojų būrelių tik du sutiko nušauti po plėšrūną.“
Štai kokie popieriniai statistikos skaičiai keliauja tegul ir ne popierinio pašto keliais. Net elektroninis susirašinėjimas nepaskubina kaimiečiui iki skaudulio opaus reikalo. Kol biurokratai stumdys stalčiuose popierius, vilkai gaišins taip sunkiai puoselėtą galvijininkystę ir avininkystę.
Alytaus r. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Nijolė Valiukevičienė „ŪP“ informavo, kad nuo penktadienio Alytaus rajone buvę keturi atvejai, kai Daugų ir Alytaus seniūnijose buvo papjautas vienas veršiukas ir rasta 14 negyvų išdarkytų avių.N. Valiukevičienė pabrėžė, kad šiuo metu Aplinkos ministerijai rengiami duomenys, kiek nuo praėjusių metų rugsėjo iki dabar vilkai padarė nuostolių šiame rajone.

1

Taigi vėl tik sausi skaičiai, nė per nago juodimą nepalengvinantys sodiečio dalios, kurią kartina vilkai ir biurokratų požiūris į juos ir jų eibes. Varėniškiai vakar sulaukė žinios, kad aplinkos ministerija leido nušauti du vilkus.

UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą