Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nustatytas dar vienas brakonieriavimo atvejis

Turinys:

Š. m. rugpjūčio 27 d. naktį,21.30val. Jedžiotų kaime (Skuodo r.) Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai, vykdydami patruliavimą, sustabdė A. R. vairuojamą automobilį VW Golf. Patikrinus automobilio bagažinę rastas sumedžiotas stirnos patinas, kuris nebuvo pažymėtas specialios paskirties plomba. Į įvykio vietą buvo iškviesti LR AM Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Nustatyta, kad A. R. priklauso vienam iš Skuodo rajono medžiotojų būrelių, kuris tą naktį, kaip buvo išsiaiškinta apklausus medžiotojų būrelio pirmininką, vykdė medžioklę. Tačiau, kaip paaiškino medžiotojų būrelio pirmininkas, pilietis A. R. vykusioje medžioklėje nedalyvavo, todėl patikrinimo metu A. R. nei galiojančio medžioklės lapo, nei leidimo laikyti (nešiotis) ginklą pareigūnams nepateikė. Patikrinus automobilį, jame, be neteisėtai sumedžioto stirnos patino, rastas medžioklinis kombinuotas šautuvas su optiniu taikikliu ir prožektorium.

Už nušautą stirnos patiną gamtos ištekliams padarytai žalai atlyginti skuodiškis turės sumokėti apie 5,5 tūkst. Lt. Taip pat jam gresia nuo 3 tūkst. Lt iki 6 tūkst. Lt administracinė bauda su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų.

Teismo sprendimu turėtų būti konfiskuotas ne tik pažeidėjo šautuvas, bet ir automobilis, kuris yra sulaikytas. Neseniai LR Seimo priimtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisos numato, kad brakonierių ginklai ir automobiliai konfiskuojami visais atvejais – net ir tada, jeigu jie nėra pažeidėjų nuosavybė, taip pat, kai juo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą