Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nukeliama ančių medžioklės sezono pradžia

Turinys:

Aplinkos ministerija ančių medžioklės sezoną atideda iki rugsėjo 5 d., nes dėl užsitęsusios pavasario pradžios daugumos ančių veisimosi sezonas šiais metais labai vėluoja.

Tradiciškai ančių medžioklė prasidėdavo rugpjūčio 15 d. Kaip ir anksčiau, ančių medžioklė šiemet truks iki gruodžio 15 d.

Ančių veisimosi sezono vėlavimą parodė Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) kartu su VšĮ „OMPO Vilnius” (OMPO) jau antrus metus vykdyti septynių dažniausiai sutinkamų ančių rūšių (didžiosios, pilkosios, šaukštasnapės, kuoduotosios, rudagalvės bei dryžgalvės ir rudagalvės kryklių) perinčių populiacijų gausos įvairiose buveinėse bei produktyvumo tyrimai.

2013 metais balandžio – liepos mėn. vykdytų reguliarių apskaitų duomenimis, daugumos ančių rūšių perėjimo pradžia buvo ypatingai vėlyva. Mat, skirtingai nei įprastai, šiais metais nemaža dalis tirtų vandens telkinių balandžio mėnesį dar buvo užšalę. Nemuno žemupyje ir Rytų Lietuvos upėse buvo neįprastai aukštas vandens lygis, kuris sukėlė didžiulius ir ilgai trukusius potvynius. O tai sąlygojo vėlyvą vandenų ir jų pakrančių augalijos vegetaciją bei lėmė vėlyvą ančių veisimosi sezono pradžią.

Kadangi ančiukai pradeda skraidyti sulaukę maždaug 50 dienų amžiaus, tradiciškai rugpjūčio 15 d. prasidėjus ančių medžioklės sezonui, šiais metais dauguma jų bus dar neskraidantys. Nušovus dar vadas turinčias ančių pateles, dauguma neskraidančių, be motinos globos pasilikusių, ančiukų žūva.

LOD ir OMPO kreipėsi į Aplinkos ministeriją su prašymu šiais metais, atsižvelgiant į ekstremalias gamtines sąlygas, nukelti ančių medžioklės pradžią.

„Įvertinę gautą informaciją, sutinkame, kad medžioklės pradžią reikia nukelti. Priešingas elgesys būtų ne tik neetiškas, bet ir prieštarautų Europos Sąjungos Paukščių direktyvos reikalavimams“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Visuomenės informavimo skyriusam

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą