Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Užfiksuotas naujas Afrikinio kiaulių maro židinys Utenos r.

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) :informuoja, kad šiandien, rugpjūčio 6 d. Utenos rajono Tauragnų seniūnijos Skroblų kaime nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis. Liga patvirtinta privačiame ūkyje, kuriame buvo laikomos dvi kiaulės. Įtarimai kilo vienam iš gyvulių su aiškiais AKM požymiais nugaišus, antroji kiaulė taip pat nedelsiant paskersta.

VMVT pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Nustatyto židinio vietoje kiaulių gaišenos saugiai sunaikintos. Šiuo metu vykdomas epizootinis tyrimas, užkrato patekimo į ūkį keliams nustatyti, pradedama ūkinių pastatų ir teritorijos dezinfekcija. Aplink židinį 3 ir 10 km spinduliu nustatytos AKM apsaugos ir stebėsenos zonos.

AKM virusas nustatytas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, galutiniams viruso genotipo patvirtinimui mėginiai išsiųsti į Europos Sąjungos referentinę AKM laboratoriją Ispanijoje.

Kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsdami informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403, kreiptis rajonuose į tarnybos teritorinius padalinius, ar tiesiog pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

sernu-maras

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now