Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Miškų pažeidėjams – neramūs savaitgaliai

Turinys:

Kaip praėjęs savaitgalis, taip ir artimiausi savaitgaliai bus itin neramūs miškų pažeidėjams. Pasak Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus Rimanto Prūsaičio, pažeidimams išaiškinti šios tarnybos Miškų kontrolės skyrius pradėjo rengti reidus ir poilsio dienomis.

Praėjusį šeštadienį Miškų kontrolės skyriaus Klaipėdos ir Vilniaus teritorinių poskyrių pareigūnai tikrino Klaipėdos, Kretingos, Švenčionių ir Trakų rajonus. Jie aiškinosi, kaip laikomasi medienos gabenimo tvarkos, medžioklės taisyklių, kontroliavo, ar teisėtai ir pagal reikalavimus kertamas miškas, stebėjo, ar miško savininkai vykdomų kirtimų metu negadina miško kelių, ar nėra prišiukšlintų teritorijų. Buvo patikrintos 37 medieną gabenančios transporto priemonės, 52 privačios miško valdos, 4 medienos ruošos įmonės, 7 lentpjūvės ir 3 medžiotojų klubai.

Pareigūnai nustatė 14 miško ruošos, medienos gabenimo, sanitarinės apsaugos ir miško naudojimo tvarkos pažeidimų. Dėl jų pradėtos administracinės teisės pažeidimų tyrimo procedūros. Daugiausia pažeidimų išaiškinta Trakų rajone.

Reidų metu pareigūnai ne tik tikrino, bet ir konsultavo miško savininkus ir medienos ruošos įmones, atkreipė jų dėmesį į pasikeitusią privačiuose miškuose pagamintos apvalios medienos gabenimo tvarką.

Artimiausiu metu tokie reidai bus organizuojami visose Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus teritorinių poskyrių kontroliuojamose teritorijose.

Visuomenės informavimo skyrius
2013-12-03 am

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą