Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai šventė su fanfaromis

Turinys:

Kupiškyje įprasta laukti medžiotojų šventės, nes ten visada smagu, gausybė įdomių ir spalvingų atrakcijų visai šeimai, yra ką pamatyti, ko išragauti, ko pasiklausyti, su kuo pasikalbėti…

Praėjęs šeštadienis pranoko lūkesčius, visas Kupiškis popietę per garsiakalbius išgirdo apie renginį ir buvo pakviestas atkeliauti prie Pyragių ežerėlio drauge smagiai pasibūti. Nuo Kupiškio bažnyčios po šv. Mišių pajudėjo teatralizuota medžiotojų ir žvejų eisena, vedama dūdų orkestro, su papuoštomis mašinomis, kviesliais. Pakeliui stabtelėjo Vytauto gatvėje prie medžiotojų būstinės. Ten iškilmingai atidengta tautodailininko medžio drožėjo Ramūno Vizbaro sukurta medžiokliška kompozicija – dabar visiems bus aišku, kur medžiotojų buveinė.

O Pyragių estradoje, dar vasariškai žalioje ir ūksmingoje miško laukymėje, kur buvo iš anksto įsikūrę medžiotojų ir žvejų klubų kiemeliai, iki giliausių sutemų vyko žaidimai, varžybos, apdovanojimai, naujokų krikštynos, veteranų pagerbimas, medžioklinių šunų parodomoji programa, svečių prisistatymai. Šių tikrai iki šiol tiek nematyta, ir kaimynai biržiečiai, ir rokiškėnai, ir tolimieji iš sostinės atvykusieji, susirinko visa Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos valdžia, pats draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas, jo pavaduotojas kraštietis Eugenijus Tijušas. Tikėtina, kupiškėnus jie pagerbė ne tik dėl artėjančių Seimo rinkimų, bet dar ir dėl to, kad šiemet draugija švenčia savo 95-metį, o vienas iš draugijos steigėjų yra čionykštis miškininkas prof. Povilas Matulionis. Po šios šventės pagausėjo garbingu Medeinės medaliu apdovanotųjų, jie įteikti draugijos medžioklės žinovui Bronislovui Juodviršiui ir medžiotojui Dariui Storpirščiui. Keturi patyrę medžiotojai gavo skyriaus garbės medžiotojų vardus, 13 naujokų priėmė priesaiką.

Prieš kelerius metus vietos medžiotojai ir ūkininkai iškilmingai buvo pasižadėję draugiškai bendradarbiauti, nesipykti dėl smulkmenų, tada surūkė taikos pypkę, o šiemet vėl nuspręsta tokią bendrystę atnaujinti. Vieni pasiryžo leisti bent kartą pėstute 1,5 m žingsnio platumu pereiti pasėlius miško link, kiti nemėtyti pamiškėse tuščios taros, o prieš Kalėdas aplankyti ūkių šeimininkus su gardžiomis dovanėlėmis. Ant šerno odos medžiotojų bendrijos vadovas Bronislovas Domža ir Ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius susitarimą sutvirtino antspaudais, apsikeitė dovanomis – ant karties suvertų žvėrienos dešrų rinkėmis ir lašinių paltimi iš naujai išvestų Kupiškio ilgųjų kiaulių.

Buvo ir daugiau unikalių esksponatų, degustacijų, trofėjų… „Gojaus“ klubas atsivežė 2018 m. sumedžiotą himalajinę mešką, vaišino meškos kepsniu ir meškos tulžimi, kiti irgi ne prasčiau reklamavosi, giedojo būrelių himnus, deklamavo eiles ir kalbėjo proza, nešė ragauti visko, ką sumedžioję ir sužvejoję, pjaustė, pilstė, siūlė karštų šiupinių, žuvienių. Vertinimo komisijai buvo neįsivaizduojamai sunku, bet visus apėjo, pasidžiaugė, padėkojo, vėliau išrinko gražiausią stovyklavietę, jungtinę „Ažuolo“ ir „Navikų“ klubų sukurtą.

Dar vasariško rudens tylų vakarą aidėjo paežerėje medžiotojų šventės šurmulys, vertai ši bendruomenė yra pelniusi aktyviausios ir išradingiausios vardą. Padėkos raštuose aktyviausiems nariams buvo įrašyta ne tik medžioklės tradicijų puoselėjimo, tauraus požiūrio į gamtą ir aplinką skiepijimo nuopelnai, bet ir nuolatinis  bendruomeniškumo siekis. Ir šįkart medžiotojai tai akivaizdžiai darsyk įrodė.
UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą