Šių metų sausio 29-vasario 3 dienomis Vokietijos mieste Dortmunde vyko 32 medžioklės paroda „Jagd&Hund“. Dortmundo miesto centre galima pamatyti {domią simbolišką skulptūrą-fontaną, pavadintą „Pūtėjas“. 1901 m. pastatyta skulptūra, vaizduojanti vyrą, rankose laikantį medžioklės ragą, miesto lankytojams turi nuolat priminti, jog šiame mieste jau XII a. vyko svetimšalių pirklių, vietinių amatininkų ir paprastų miestiečių gausiai lankomi turgūs, įvairios mugės (1 nuotr.).
Šešias dienas trukusios parodos „Jagd&Hund“ organizatoriai lankytojams atvėrė net 49 tūkst. kv.m parodų erdvę, skirtą medžioklės specialistams, medžioklinių šunų veisėjams ir augintojams bei visiems kitiems besidomintiems gamta, mišku ir jo ištekliais.
Parodą jau daugelį metų lydi sėkmė. Puiki vadyba ir kruopštus organizatorių darbas lėmė tai, kad ji neužleido savo pirmaujančios pozicijos tarp kitų šios srities parodų Europoje ir šiais metais. Didžiausia Europos paroda medžioklės tema „Jagd&Hund“ pateisino savo vardą, sukviesdama daugiau kaip 700 specialiųjų medžioklės prekių gamintojų iš įvairų ES šalių, visgi daugiausia -net du trečdalius visų dalyvavusiųjų – iš Vokietijos. Nors parodos lankymo mokestis vienai dienai buvo nemažas (15 eurų), prie kasų driekėsi eilės, salėse šurmuliavo žmonės, o iš viso joje apsilankė daugiau kaip 75 tūkst. lankytojų, tarp jų – 13 tūkst. užsieniečių (2, 3 nuotr.). Parodoje buvo galima išgirsti ir lietuvių kalbą, akivaizdu, jog čia suvažiavo ne tik nemažai profesionalių medžioklės specialistų, bet ir mėgėjų iš Lietuvos. Šiais metais kartu su gamybininkais iš valstybinių urėdijų parodą „Jagd&Hund“ aplankė ir ASU Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos darbuotojai bei ASU žemės ūkio mokslo ir technologijų parko parodų organizavimo specialistai, kurie sėmėsi patirties kasmetinei, jau penktus metus universiteto rengiamai miško, medžioklės ir aplinkos parodai „Sprendimų ratas“ (4 nuotr.).
Septyniose parodų salėse įmonės, firmos, sąjungos, klubai ir pavieniai dalyviai demonstravo lankytojams savo produktus bei paslaugas. Daug dėmesio skirta medžioklės įrankių ir ginklų, medžioklės drabužių, medžioklinių šunų veislių, laukinių žvėrių mėsos tvarkymio ir kulinarijos, medžioklės kelionių (pasaulio safari) klausimams, taip pat gero pravažumo automobilių (visureigių) demonstracijoms.
Kiekvieną parodos dieną buvo demonstruojamos medžioklinių šunų veislės ir plėšriųjų paukščių (sakalų, pelėdų, vanagų, suopių) rūšys bei jų sugebėjimai, vyko medžioklės ragų orkestrų koncertai (5-7 nuotr.), įspūdingi automobilių važiavimai su kliūtimis. Kino salėje nuolat buvo žiūrimi filmai medžioklės temomis. Parodoje buvo galima diskutuoti ir gauti vertingų patarimų iš medžioklinių šunų veislių klubų ekspertų. Net 31 parodos stendas buvo skirtas medžioklinių šunų veislėms demonstruoti, juose buvo galima pamatyti 46 veislių šunis, įsigyti pačios naujausios literatūros apie veisimą, priežiūrą, dresavimą.
Šiais metais parodos „Jagd&Hund“ specialioji tema buvo skruzdžių apsauga. Iš 118 Vokietijoje gyvenančių skruzdžių rūšių 11 rūšių gręsia išnykimas, 17 – smarkiai pažeistos, 31 – pažeista. Parodos lankytojai galėjo susipažinti su šiuolaikine skruzdžių apsauga specialiai tam įrengtuose stenduose, buvo dalijami informaciniai leidiniai, kuriuose buvo išdėstyta, ką galėtų nuveikti kiekvienas medžiotojas skruzdžių apsaugos srityje savo medžioklės plote.
Buvo akivaizdus parodos rengėjų darbas ir bendravimas su lankytojais. Kasdien salėse zujo parodos savanoriai su klausimynu, siekdami išsiaiškinti, kas lankytojams patiko, ko trūksta, o kas galėtų būti geriau (9 nuotr.). Šis svarbus darbas vyko pagal šūkį: kas paroda patenkintas – į ją sugrįš. Teko girdėti, jog apie 90 proc. šių metų parodos lankytojų atsakė, jog yra labai patenkinti turininga bei informatyvia parodos programa.
Susidomėjimo susilaukė pirmą kartą parodos istorijoje surengtas tarptautinis Vokietijos rudosios lapės kailinių konkursas „International Germán Red Fox Award 2013“. Konkursui buvo registruojami tik pagal Vokietijoje galiojančias medžioklės taisykles sumedžiotų lapių kailių gaminiai (t. y. ne kailinių žvėrelių fermoje augintų individų). Kaip sakė konkurso vedėjas, šis renginys turėtų paskatinti kitaip pažvelgti į šalyje sumedžiotų laukinių gyvūnų kailių panaudojimą. Pasak jo, vietinių kailių panaudojimas yra svarus įnašas saugant laukinių gyvūnų rūšis, ir tai, įvertinant kailių ekologiškumą, atitinka visus Jungtinių Tautų konvencijos dėl biologinės įvairovės išsaugojimo reikalavimus. Tarptautinė konkurso teisėjų komisija įvertino 27 modeliuotojų pateiktus 32 skirtingus lapių kailių gaminių modelius, iš kurių trys buvo apdovanoti specialiaisiais medaliais.
Parodos metu taip pat vyko 15-osios Vokietijos elnių viliojimo varžybos. Mūsų žurnalo skaitytojams tokio pobūdžio varžybos turėtų būti jau žinomos, nes praėjusiais metais ASU vyko 14-osios Europos elnių viliojimo varžybos, kuriose nugalėjo dalyvis iš Čekijos. Trijose skirtingose disciplinose (jauno elnio balso imitacija, seno elnio balso imitacija ir dviejų rujojančių elnių kovos balsų imitacija) dėl prizų šiuokart Dortmunde varžėsi 19 dalyvių, tarp kurių buvo ir viena moteris, laimėjusi devintąją vietą. Elnių viliojimo varžybose tikra sensacija tapo dvylikametis vieno iš varžybų dalyvio sūnus, kuris bendroje įskaitoje kartu su tėvu užėmė garbingą dvyliktąją vietą ir tapo specialiojo vieno iš didžiausio Europoje leidžiamo žurnalo medžiotojams „Wild&Hund“ prizo laimėtoju. Taigi nuo žiūrovų lūpų ilgai nedingo visiems žinoma patarlė: „Obuolys nuo obels netoli rieda”.
Pabaigoje galima tik pridurti, jog puikus įvairių aukštos kokybės medžioklės prekių bei skirtingus interesus tūrinčius parodos lankytojus įtraukiančių varžybų, akcijų, koncertų gausa – 2013 metų specialiąją medžioklės parodą „Jagd&Hund“ pavertė tikra švente visiems ją aplankiusiems svečiams.
[divide style=”2″]
Autorė: Jolanta Stankevičiūtė
Nuotraukos: Edmundo Bartkevičiaus ir autorės
Šaltinis: Žurnalas “Medžiotojas ir medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!