Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės įstatymo pataisose – dėmesys miškų savininkams

Turinys:

Seime svarstomos Medžioklės įstatymo pataisos. Dar 2005 m. Konstitucinis Teismas (KT) išaiškino, kad dabartinė tvarka pažeidžia savininkų teises valdyti savo nuosavybę. Pasak Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko, jei bus priimtos siūlomos pataisos, įstatymas bus daug palankesnis miško ir žemės savininkams.

Skaičiuojama, kad miškų savininkų dabar yra 240 tūkst., daugelis jų – smulkūs, valdantys po kelis hektarus. O medžiojančiųjų – maždaug 30 tūkst.

Pasak savininkų, iki šiol daugiau paisoma medžiotojų interesų – jie gavę leidimus gali medžioti ir valstybės, ir privačiuose miškuose. Seime svarstomos pataisos, pasak jų rengėjų, yra palankesnės miško ir žemės savininkams.

„Miškų savininkas galės uždrausti savo miškuose medžioti, bet tik tada, jei negaus išmokų už padarytą žalą. Jis galės leisti medžioti. Be to, jei jis turi 100 ha miško, galės įstoti į medžiotojų būrelį“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Aplinkos apsaugos departamentai yra išdavę leidimus medžioti tam tikruose valstybės ir privačių miškų plotuose. Šiemet daugelis sutarčių baigiasi, tad savininkai norėtų, kad sudarant sutartis su būreliais, būtų atsižvelgta ir į jų interesus .

Miškų savininkų asociacijos vadovas teigia, kad Medžioklės įstatymas pažeidžia savininkų teises laisvai tvarkyti nuosavybę, o siūlomos pataisos mažai ką keičia.

„Žvėrių skaičių, medžioklės terminus nustato valstybė. Bet kokioje teritorijoje medžioti turėtų būti susitarimas tarp žemės savininko arba valdytojo, jei žemė valstybės? Ir medžiotojų būrelio ar klubo. Šiuo metu paliekama sovietinė sistema – tuos plotus medžiotojų būreliai gauna kaip paveldėjimą, išskyrus tuos atvejus, kai jie patys atsisako“, – teigė Miškų savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis.

Trečiadienį medžioklės ragai gaudė ir Vilniuje, kur vyko Medžiotojų ir žvejų draugijos suvažiavimas. Jos pirmininku tapo vienas iš aistringiausių politikų, medžiotojų – Bronius Bradauskas. Įstatymo pataisų rengėjas teigia, kad žvėrys – valstybės nuosavybė, todėl juos medžioti – viešasis interesas ir tai yra aukščiau negu privatūs savininkų interesai

„Medžioklės ploto vienetas – plotas, kur gali gyventi žvėrių populiacija, yra tūkstantis ha… Tačiau savininkai siekia suskaidyti tuos plotus į mažesnius – 100 ha ar mažiau. Įrengti šėryklas, prisikviesti užsieniečių ir parduoti tuos žvėris jiems tai kieno žvėris parduos – ar mūsų visų?, – klausė Seimo narys, Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas.

Medžioklės įstatymo pataisas Seimas numato priimti dar šį mėnesį.

Salomėja Pranaitienė, LRT televizijos naujienų tarnyba
lrt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą