Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Manguto kankintojo laukta dvi savaites

Turinys:

Paskelbus akciją „Kilpa“, Utenos Regiono aplinkos apsaugos departamento Zarasų rajono agentūros pareigūnus pasiekė informacija apie Antazavės apylinkėse neteisėtai vykdomą medžioklę draudžiamais įrankiais – neselektyviniais spąstais. Šis įrankis medžioklėje draudžiamas dėl to, kad neužtikrina staigios gyvūno žūties, gyvūną dažniausiai sugauna už galūnių, dėl ko žvėris ilgai kankinasi, o dažnai sužalotas, netekęs kojos, išsivaduoja ir po kiek laiko žūsta.

Patikrinę informaciją, zarasiškiai aplinkosaugininkai miške prie Šlaitų kaimo aptiko ir pastatytų spąstų, o vienuose iš jų rado ir įkliuvusį jau nebegyvą mangutą. Pasidalijus informacija su kolegomis iš Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, buvo parengtas bendras pažeidėjo sulaikymo planas.

Daugiau kaip dvi savaites pasikeisdami, Zarasų rajono agentūros ir GGAI pareigūnai stebėjo šią vietą, kol pagaliau kovo 7 dieną apie pietus, prie spąstuose įkliuvusio manguto atėjo pilietis ir žvėrį pasiėmė.

spastus-paspendes-brakonierius-ir-sugautas-mangutas-64260758

Zarasiškiai jį sulaikė ir apie tai nedelsdami informavo Utenos RAAD GGAI. Atvykę į įvykio vietą pareigūnai iš Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, aiškindamiesi pažeidimo padarymo aplinkybes, nustatė, kad neteisėtai medžiojęs asmuo, tai pilietis D. K. iš gretimo Pakerių kaimo.

Beje pažeidėjas turėjo medžiotojo bilietą, bet medžiojo svetimuose medžioklės plotuose, neturėjo medžioklės lapo ir kaip minėjome, medžiojo draudžiamais įrankiais. Už šį pažeidimą jam pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą teks iki 3 metų atsisveikinti su teise medžioti, bus konfiskuoti medžioklės įrankiai, o už neteisėtai sumedžiotą mangutą dar reikės sumokėti 548 Lt.

Pastebėjus daromus pažeidimus aplinkosaugininkai prašo informuoti Bendrojo pagalbos centro telefonu 112.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą