Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lygiadienio virsmui pajusti – naktinis žygis Dūkštos upės slėniu ūbaujant pelėdoms

Turinys:

Kovo 21-ąją Neries regioninio parko direkcija drauge su Lietuvos Gamtos fondu organizuoja Pavasario lygiadienio minėjimą – nemokamą ekskursiją piliakalnių keteromis į upelio slėnio labirintą, bundančio pavasario kvapus, naktinius pelėdų ūbavimus, laužo magiją ir dienos pergalę prieš naktį!

Vos 25 km atstumu nuo sostinės esančiu Dūkštos pažintiniu taku dalyvius ves Neries regioninio parko gidai, o gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška supažindins su naktiniu pelėdų gyvenimu.

Bus įveikti maždaug 5 km nelygiu upelio slėnio reljefu, du kartus kertant ir pačią upelio vagą. Pavasario lygiadienis kasmet apie kovo 20-21 d. švenčiamas nuo seno. Šiuo laikotarpiu visuose Žemės kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai – astronominio pavasario pradžia, kurio laukimas senovės lietuviams buvo itin svarbus.

Tad ir šio žygio metu bus įkurta nauja, pavasarinė ugnis, supažindama su pavasario lygiadienio prasme ir istoriniais jo minėjimo būdais.

Tam, kad bundančio pavasario paieškos būtų malonesnės, rekomenduojama su savimi turėti puodelį arbatai, deglą, avėti neperšlampamus batus ir dėvėti šiltus drabužius! Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į naktinį žygį, turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 metų maršrutas gali būti kiek per sudėtingas.

Vieta: Karmazinų piliakalnis (Ąžuolų kalno regykla), Dūkštų sen., Vilniaus raj.
Nežinantiems kaip atvykti rekomenduojama 18.45 val. atvykti prie Neries regioninio parko lankytojų centro (Vilniaus g. 3, Dūkštos), iš kur drauge bus važiuojama į renginio pradžios tašką.

Laikas: 2014 m. kovo 21 d., penktadienis, 19.00 – 22.00 val.
Žygis – nemokamas!
Papildoma informacija: tel. 8 645 84683 (Karolina), www.neriesparkas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą