Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lūšių kailiniais prekiavusi Kauno parduotuvė prisidirbo

Turinys:

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija užbaigė bylą, kurios eiga truko daugiau kaip 10 mėnesių. 2012 m. rugpjūčio 22 d. UAB „Vitedra“ parduotuvės „Laukinis gepardas“ patikrinimo metu nustatyta, kad parduotuvėje prekybos salėje yra prekiaujama gaminiais iš lūšies kailio, neturint leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais jų dalimis ar gaminiais iš jų, taip pat prekybos vietoje neturint teisėtą įsigijimą įrodančių dokumentų. Nors parduotuvės vadovybė teigė, jog tai yra salinės lapės kailio kailiniai, šiuos teiginius paneigė Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos vedėjas doc. Kęstutis Pėtelis, savo kaip eksperto išvadoje.

Savo ruožtu Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos inspektoriai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą ir priėmė nutarimą, kuriuo parduotuvės vedėjai skirta piniginė bauda, o kailinius iš lūšies kailio nurodyta konfiskuoti. Vėliau byla buvo nagrinėjama teisme.

2013 m. liepos 18 d. iš parduotuvės „Laukinis gepardas“ buvo konfiskuoti 3 kailiniai iš lūšies kailio, kurie buvo nuvežti ir perduoti saugoti Tado Ivanausko zoologijos muziejui.

raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą