Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Licencijų bus užsakoma su didele atsarga

Turinys:

Aplinkos ministerija planuoja limituojamiems medžiojamiesiems gyvūnams žymėti skirtų dirželių (licencijų) užsakyti keleriems metams į priekį. Numatyta, kad užsakymo apimtis bus apytikrė ir licencijų dirželiai bus naudojami atsižvelgiant į konkrečią situaciją kiekvieną medžioklės sezoną. Tai leis išvengti vėlavimo, koks šiemet buvo gegužės mėnesį, kai stirnų sezonas prasidėjo vėliau tik todėl, kad leidimai nebuvo paruošti.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento specialistė Jolanta Urbelionytė teigė, kad anksčiau, kai licencijos buvo popierinės, t. y. spausdinti blankai, problemų nebuvo, nes visus leidimus atspausdinti daugiausia trukdavo vieną naktį. Įvedus plastikinius dirželius, reikia atsižvelgti, kad juos pagaminti ir pristatyti trunka ilgiau. J. Urbelionytė pasakojo, kad plastikinių leidimų gamyba yra gana sudėtingas ir ilgas procesas. Paklausta, kodėl tokių leidimų negalima gaminti Lietuvoje, specialistė sakė, kad jų saugumas ir patvarumas yra toks pat aukštas, kaip ir naudojamų muitinėse, o tokio lygio vietos gamyklos negarantuoja. Medžioklės leidimų dirželių galima užsisakyti tik iš konkrečių užsienio gamintojų. Aplinkos ministerija juos užsako iš gamintojo Malaizijoje. Ten ant kiekvienos plombos dedama graviūra. Kitoje pusėje numatytas specialus lipdukas, kuris gaminamas ir dedamas jau Lietuvoje.

Visa tai kiek užtrunka, o pagal šiandieninę sumedžiojimo apimtį – nemažai. Pavyzdžiui, šiemet reikėjo beveik 43 000 dirželių, nes būtent tiek limituojamų medžiojamųjų gyvūnų numatyta sumedžioti 2017–2018 metų medžioklės sezonu.

Tekstas: Kataryna Šterna
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą