Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Laikytis medžioklės taisyklių, medžiojant šernus, reikia

Turinys:

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę reidą Raseinių rajono medžioklės plotuose ir patikrinę MK Balčia vykdytą medžioklę, nustatė ne vieną pažeidimą, nors medžioklėje dalyvavo tik trys medžiotojai.

Net keliais pažeidimais pasižymėjo medžioklės vadovas P.Z., kuris netinkamai vykdė savo kaip medžioklės vadovo pareigas, neinstruktavęs medžiotojų apie saugaus elgesio reikalavimus medžioklės metu, medžiojo neturėdamas žymos medžiotojo biliete apie duomenų medžiotojų sąvadui pateikimą, taip pat sumedžioto šerno, prieš pradedant apdorojimą, neįrašė į medžioklės lapą. Nors dabartiniu metu dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės šernų medžioklė suintensyvinta ir panaikinti buvę ribojimai, tačiau Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse juodu ant balto parašyta, kad jei apie sumedžiotus gyvūnus nepažymima medžioklės lape nustatyta tvarka, tokie gyvūnai laikomi sumedžioti neteisėtai, padarant žalos gamtai. Medžiotojas S.N. pasielgė ypač neatsakingai, ne medžioklės metu laikydamas užtaisytą (su šoviniu lizde) graižtvinį ginklą.

Už šiuos pažeidimus medžiotojams bus skirtos iki 400 Lt siekiančios administracinės baudos, teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 3288 Lt, tai pat gali būti konfiskuotas ginklas ir atimta teisės medžioti iki vienerių metų.
sernas
raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą