Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Konsultacinė taryba aptarė medžioklės tvarkymo aktualijas

Turinys:

Šiandien Aplinkos ministerijoje susirinkusi Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba aptarė medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimus, kitų medžioklę reglamentuojančių teisės aktų projektus ir medžiotojų bendruomenei rūpimus klausimus.

Tarybos nariai nutarė nepritarti, kad būtų grįžtama prie licencijų medžiojamiesiems gyvūnams sumedžioti, tačiau, jų požiūriu, nereikia atsisakyti kai kurių medžiojamųjų gyvūnų rūšių sumedžiojimo limitų. Taip pat, Tarybos siūlymu, medžioklės taisykles reikėtų keisti rečiau, bet aprėpiant daugiau nuostatų.

Sutarta neatsisakyti medžioklėtvarkos projektų, tačiau juos supaprastinti, kad jie būtų labiau funkcionalūs ir realiai naudojami. Šiuo tikslu planuojama suburti darbo grupę.

Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba – tai Aplinkos ministerijos patariamoji institucija medžioklės ūkio tvarkymo ir plėtros klausimais. Ji teikia pasiūlymus, išvadas ir rekomendacijas, susijusias su medžioklės ūkio tvarkymo programomis, projektais, teisės aktų rengimu, tobulinimu ir įgyvendinimu.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

 • Pritariu
  Posted 2019.07.14 at 16:14

  Svajonė būtų, ir gamtos apsauga dirbs.Dabar nusipenėjusiais pilvais.Tiek etatų priveista.Sėdi tik prie telefonų ir laukia kada kas ką paskųs.Rusų laikais tiek nebuvo.
  Pvz:Metinis leidimas nuo 100€ smulkiajai faunai.Licencijoti elniai,briedžiai-Brangiau.Taip ir biudžetą papildysit ir medžiotojai bijos brakonieriauti.Ir nereikėtų pataikauti kažkokiam būreliui.Ūkininkai galėtų ne tik savo žemėje medžioti.O būrelių vyrai galės apie orą šnekėti susitikę arba prisiminti laikus kokios pilnos kuprinės buvo… 😂

  2
  1
 • Paulius
  Posted 2019.07.14 at 11:48

  Jei žmogus protingas (ar jis ūkininkas ar ne) jis visada medžioja ir nereikia “maldauti” ar prašinėti. Jei žmogus normalus visi būreliai priims į svečius tokius žmones. Bet jei “ūkininkas” gyvenantis Vilniuje ar Kaune bute ir nusipirkęs 5ha žemės vien dėl to kad galėtų vadovauti ir aiškinti medžiotojų būreliui kurio tradicijų yra laikomasi nuo 1960m….
  Mano nuomone jei yra noras medžioti tu atrasi būrelį kuris priims tavę. Bet viskas priklauso nuo žmogaus. Jei esi bjauri asmenybė tu niekada nerasi vietos kolektyve nesvarbu ar tai medžiotojų būrelis ar šokių ratelis….

  10
  3
  • Posted 2019.07.14 at 15:27

   O kam pataikauti tavo ar kitam būreliui,jei būtų principas kaip žvejoti.Man jūsų tos tarybų Lirtuvos tradicijos dzin…

   3
   2
 • Posted 2019.07.13 at 18:33

  Valstiečių partija už jus nebebalsuos po metų,nebent staigiai sukurpiat naują medžioklės įstatymą, kur ūkininkai, kurie nori ,ir kurie turi medžiotojų bilietus nekaulindami galėtų oriai medžioti,tereikia atsisakyti tarybinės atgyvenos.
  Užleiskit Verygą ,manau gal bent vykusį įstatymą sukurs ir taip ūkininkų malonę gausit per ateinančius rinkimus į seimą.
  Tokia ,kaip dabar tvarka ,kanopinių žvėrių limitų dalinimas kas kiek nori amžinas briedas,ne paslaptis, kad būreliai antra tiek iššaudydavo ,negu gaudavo licencijų.

  5
  6
 • Posted 2019.07.13 at 15:43

  Mežiotojų tik 30000, o savininkų žemės ar miško dešimt kartų daugiau.
  Man nesuprantama,kodėl per visą nepriklausomos Lietuvos laiką dar vis ūkininkai bevaliai.
  Jei žvėrys skaitosi valstybės, tai kodėl ūkininkas ar medžiotojas negali medžioti su leidimu pvz.:kaip žvejys nusipirkęs per perlo terminalą,ir medžioji ar Vilniui ar Kaune ir t.t🤣

  8
  6
 • Posted 2019.07.13 at 15:33

  Atsisakius licencijų,kiekvienam būrelyje ar klube buvo ir bus neteisėtai sumedžiojamų žvėrių,o valstybei naudos jokios.
  Nes medžiotojų rateliai jaučiasi,kaip savo aptvarų šeimininkai…

  5
  11

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą