Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dėl naktinio matymo taikiklių naudojimo medžioklėje

Turinys:

Informuojame, kad aplinkos ministras Simonas Gentvilas vakar (balandžio 30 d. ) pasirašė įsakymą „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 258 „Dėl medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo, kuriame nustatyta naktinių taikiklių naudojimosi tvarka. 

Atkreipiame dėmesį, kad pagal LR teisėkūros pagrindų įstatymą  Norminis teisės aktas įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

Taigi, nors aplinkos ministras vakar pasirašė minėtą įsakymą, tačiau įsakymas dar neužregistruotas Teisės aktų registre. Tikėtina, kad įsakymas bus užregistruotas ir paskelbtas TAR jau šį ketvirtadienį – gegužės 2 d., o įsigalios penktadienį – gegužės 3 d. 

Pažymime, kad nuo šiandien (gegužės 1 d.) įsigalioja Medžioklės įstatymo pakeitimai, kuriais draudžiami ir leidžiami medžioklėje naudoti įrankiai ir priemonės nustatomi įstatymu, tame tarpe ir naktiniai taikikliai.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, medžiotojams rekomenduojame vengiant galimų teisės aktų pažeidimų ir teisminių procesų bei ažiotažo žiniasklaidoje, naktinius taikiklius medžioklėje pardėti naudoti TIK tada, kai įsigalios pasirašytas aplinkos ministro įsakymas – apie tai informuosime. 

Pagal naująsias medžioklės taisykles, naktinius taikiklius bus leidžiama naudoti tik medžiojant tykojant, tam nekeliant papildomų sąlygų. Apie tai, kad medžioklėje bus naudojami naktiniai taikikliai, nereikės daryti jokių įrašų ar kitų perteklinių atžymėjimų. Taip pat iš taisyklių procedūriškai išbrauktos nuostatos, reglamentuojančios draudžiamus ar leidžiamus medžioklėje naudoti įrankius ir priemones, kurios perkeltos į įstatymą. 

Primename, kad naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, leidžiama naudoti medžiojant: šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Nuo šiandienos, 2024 m. gegužės 1 d., Medžioklės įstatymas leidžia naudoti naktinius taikiklius medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Medžioklės įstatymui prieštaraujančios Medžioklės taisyklių nuostatos neturėtų būti taikomos. Taigi, medžioklė naudojant naktinius taikiklius laikantis Medžioklės įstatyme nustatytų ir bendro pobūdžio Medžioklės taisyklių reikalavimų nuo šiandienos yra galima.

Žinoma, galimos įvairios interpretacijos, po kurių savo tiesą gali tekti įrodyti teisme. Nors, tai neturėtų būti sunku, kiekvienas turėtų pats nuspręsti ar tokios perspektyvos rizika jam yra priimtina.

Linkime visiems atsakingų, tvarių ir pamatuotų sprendimų!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 69

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Medžiotojas sigutis
  Posted 2024.05.03 at 10:30

  mereikalingi daiktai visiškai cia tokiam kaip staponkui tik aktualu

  1
  3
 • Medziotojas.
  Posted 2024.05.02 at 20:18

  Aš nesuprantu, kodel AM vilkina Įsakymo paskelbimą registre. Ką jie tuo nori parodyti? Kodėl jie nevykdo Seimo priimto įstatymo. Gal skaito save aukščiau Seimo. O aukščiau Seimo yra tik dagus.

 • Jons
  Posted 2024.05.01 at 21:36

  Komuniaku valdžios pabaiga jau netoli rusams bus sunkiau

  13
 • Realistas
  Posted 2024.05.01 at 17:30

  O tai tas plikas klounas negalėjo pasirašyti to įsakymo porą dienų anksčiau. Ar čia reikėjo parodyti savo bukumą.

  35
 • Dainius K.
  Posted 2024.05.01 at 13:06

  Džiugu, kad nugalėjo sveikas protas, o ne tokių antipatriotų kaip Šimonytė, Landzbergis, Armonatė, jausmai.

  42
  2
  • Petras
   Posted 2024.05.01 at 13:29

   Dainiau, gal neteikia taip, būk medžiotojas, o ne boba.

   11
   8
  • Vidas
   Posted 2024.05.02 at 13:27

   Petrai, pats elgiatės kaip boba ir škurlis veldamas hobio kolegą į landzbergistinę demagogiją. Gražios dienos.

   9
   2
  • GR
   Posted 2024.05.03 at 16:01

   PRAŠOME NEPRASIVARDŽIUOTI, pačiam garbės tokios replikos TIKRAI NEDARO!
   P.S. tai gal pačiam ir Sąjūdis priešas?! Jai toks “garsus” PRISIPAŽINK!

   2
   3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą