Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Klaidingas šūvis – didelės bėdos

Turinys:

Rugpjūčio 5 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vienoje iš sodybų, esančių Giedraičių seniūnijoje, Molėtų rajone, ant bičių avilio pamatė užmestą gyvūno kailį.

Apžiūrėję įsitikino, kad tai neseniai nudirtas tauriojo elnio kailis. Netoliese rado ir lauko viralinę, ant kurios virė du puodai, o viename iš jų styrojo elnio ragas. Apžiūrėjus katiluose esantį turinį, pareigūnams abejonių nekilo, kad tai antramečio tauriojo elnio patino galvos dalys.

elnio galva puode

Šiuo metu tauriuosius elnius medžioti draudžiama, todėl aplinkosaugininkai ėmėsi darbo, kurio tikslas – nustatyti, kokiomis aplinkybėmis čia atsidūrė tauriojo elnio kailis ir galva. Apžiūrint ir šalia esančią sodybą, žingsnis po žingsnio, GGAI pareigūnai surinko pakankamai įrodymų, tad vienam iš medžiotojų klubo „Dubingiai“ medžiotojų teko pripažinti, kad rugpjūčio 2 d., vėlai vakare, tamsiu paros metu, medžiodamas tykojant šernus, gerai neįsitikinęs rugiuose per klaidą nušovė antrametį tauriojo elnio patiną, kurį kitą rytą vietoje išdorojo ir skerdieną parsinešė. Už šį pažeidimą neteisėtai elnią sumedžiojusiam medžiotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, paimtas medžioklinis šautuvas, kuriuo buvo sumedžiotas minėtas žvėris.

brakonieriaus ginklai

Visa su pažeidimu susijusi medžiaga nagrinėjimui bus perduota Molėtų rajono apylinkės teismui. Už tokį pažeidimą gresia sankcijos, numatytos LR ATPK 85 str. 6 dalyje – bauda nuo 868 iki 1737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Piliečiui taip pat teks atlyginti gamtai padarytą 5551 eurų žalą.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą