Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiaulių maras toliau guldo šernus

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške, rasti dar 4 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai. Žvėrių gaišenos aptiktos vykdant afrikinio kiaulių maro virusu užkrėstos teritorijos apžiūrą. Šiame miške per tris savaites jau rasta 15 nugaišusių šernų. Atlikus laboratorinius tyrimus nustatyta, kad jie sirgo kiaulių maru.

Veterinarijos specialistų teigimu, papildomos stebėsenos ar ribojimo priemonės nebus taikomos, nes nugaišę šernai rasti jau anksčiau nustatytoje užkrėstoje teritorijoje, be to, šiame miške laikinai uždrausta medžioti. Šernų gaišenos sunaikintos, atlikta teritorijos dezinfekcija.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną ar pastebėjus laikomų kiaulių gaišimą, būtina nedelsiant informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Rasti laukiniai gyvūnai neturi būti judinami, kol jų neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nepaims mėginių tyrimams dėl užkrečiamųjų ligų.

lietuvos-zemelapyje-taskais-pazymetos-vietos-kur-uzfiksuoti-afrikinio-66175038
Lietuvos žemėlapyje taškais pažymėtos vietos, kur užfiksuoti afrikinio kiaulių maro židiniai VMVT nuotr.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą