Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiaulių maras apsupo Lietuvą iš visų pusių

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos Podlaskie provincijos Sokulkos ir Bialostoko apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos Podlaskie provincijos Sokulkos ir Bialostoko apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems nugaišusiems šernams.nugaišusiems šernams.
GRYNAS.lt primena, jog vos prieš savaitę šios pavojingos ligos židinys užfiksuotas ir Latvijoje. Rusija ir Baltarusija su šia liga kovoja jau daugiau nei metus.

Abu nauji afrikinio kiaulių maro židiniai užfiksuoti pasienio su Baltarusija regionuose. Vienas iš gyvūnų rastas Sokulkos apskrities Sloja kaime, nutolusiame nuo Lenkijos – Baltarusijos sienos apie 9 km. Antrasis židinys, kuriame liga diagnozuota keturiems nugaišusiems šernams, užfiksuotas Bialostoko apskrityje, apie 300 m nuo sienos su Baltarusija.

Visų gyvūnų mėginiai galutinei diagnozei patvirtinti išsiųsti į Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro laboratoriją Ispanijoje.

Lenkijos generalinis veterinarijos inspektoratas ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių sustabdyti ligos plitimą. Nustatytų židinių vietose šernų gaišenos sudegintos, atlikta vietovių dezinfekcija. Aplink abu židinius, 3 ir 10 km spinduliu sustiprinta kiaulių ūkių stebėsena.

Lietuvoje nuolat vykdoma intensyvi kiaulių ir šernų stebėsena. VMVT nustatytoje užkrėstoje teritorijoje tiriamas kiekvienas sumedžiotas šernas ir visos gyventojų skerdžiamos kiaulės. Likusioje Lietuvos dalyje mėginiai imami pagal VMVT sudarytą užkrečiamųjų gyvūnų ligų planą. Iki šios dienos laboratorijoje ištirta 13,3 tūkst. šernų ir 10 tūkst. kiaulių mėginių, nei viename užkrato nenustatyta.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad ypatingai aktyvi kiaulių laikymo vietų stebėsena vykdoma 2013 m. nustatytoje ir 2014 m. pradžioje išplėstoje buferinėje afrikinio kiaulių maro zonoje pasienyje su Baltarusija.

Šiose zonose nustačius biologinio saugumo priemonių pažeidimus, gyventojai privalės nedelsiant paskersti visas laikomas kiaules, jų mėsą bus leista naudoti tik atlikus tyrimus. Išaiškinus nelegalius kiaulių laikymo atvejus (neregistruotose bandose arba nedeklaravus laikomų kiaulių skaičius), bus taikomos ypač griežtos administracinės sankcijos (kiaulių konfiskacija ir naikinimas, uždraudžiant naudoti jų mėsą maistui).
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą