Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kas trukdė medžioti teisėtai?

Turinys:

Pirmadienio rytą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai sulaikė Antalgės kaimo (Utenos r.) gyventoją G. V., kuris neteisėtai laukinius gyvūnus gaudė spąstais. Šis pilietis yra medžioklės klubo ,,Krašuona” medžiotojas, tačiau spąstus statė svetimuose medžioklės plotuose, neturėdamas teisės naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius, o ir spąstai neselektyviniai. Tokius spąstus medžioklės taisyklės naudoti draudžia, kadangi jie neužtikrina staigios gyvūno žūties.

Antalgės kaimo apylinkėse neteisėtai statomus spąstus GGAI pareigūnai aptiko prieš savaitę ir dirbo šiuo klausimu. Tačiau keletą dienų pažeidėjui sekėsi, kadangi spąstus tikrindavo ne kasdien. Pavyzdžiui, praėjusį penktadienį vienas iš aplinkosaugininkų pasaloje ant sniego praleido beveik 7 valandas, bet spąstininkas nepasirodė. Spąstus tikrino šeštadienį, kai pareigūnai dirbo Molėtų rajone. Pirmadienio rytas buvo lemtingas. Sulaikytas pažeidėjas su savimi nešėsi lazdą ir… dvi negyvas vištas, kurias ruošėsi naudoti masalui. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes, neginčijamų įrodymų priremtas, pilietis G. V. pripažino medžiojęs 4 spąstais, bet pareigūnai surado dar tris jo paspęstus spąstus, apie kuriuos pažeidėjas buvo ,,pamiršęs”.

Už medžioklės taisyklių pažeidimą šiam asmeniui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir bus skirta administracinė nuobauda numatyta LR ATPK 85 str. 4 dalyje. Tai teisės medžioti atėmimas nuo vienerių iki trijų metų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Šaltinis: www.urd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą