Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Joniškio rajone įtariamas trichineliozės protrūkis

Turinys:

Joniškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo raštą iš Šiaulių visuomenės sveikatos centro apie įtariamą trichineliozės protrūkį. 8 žmonės pajuto šios ligos požymius, tačiau į ligoninę paguldyti nebuvo.
Atlikus tyrimą, nustatyta, kad užsikrėsti trichinelioze žmonės galėjo nuo 5 šernų, sumedžiotų Vilkiaušio miške (Joniškio raj.) planinės medžioklės metu.

Iš medžiotojų, dalyvavusių tą dieną medžioklėje, surinkti paaiškinimai apie šernų mėsos pasidalinimą tarp būrelio narių. 4 mėsos (dešros) likučių mėginiai surinkti ir išsiųsti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją ištirti dėl trichineliozės. Medžiotojams nurodyta turimų šernienos likučių nenaudoti maistui, kol nebus gauti tyrimų rezultatai.

Joniškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko privataus veterinarijos gydytojo, tyrusio sumedžiotų šernų mėsą, patikrinimą, paėmė tyrimams pristatytų ir ištirtų šernų kontrolinius mėginius.

Apie esamą situaciją informuotas Šiaulių visuomenės sveikatos centro Joniškio skyrius, perduoti medžiotojų kontaktiniai telefonai.

Tyrimas tęsiamas.vmvt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą