Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jokūbavo miške – nugaišusios stirnos

Turinys:

Greta Jokūbavo gyvenantis Steponas Armalis begrybaudamas gretimuose miškuose aptiko dvi negyvas stirnas. Vyrui tapo neramu, ar jos – ne brakonierių aukos, ir apie radinį jis pranešė aplinkosaugininkams bei „Pajūrio naujienų“ redakcijai.

Grybautojas miške už Jokūbavo gyvenvietės aptiko negyvas stirnas.

Dvi negyvos jaunos stirnaitės 5 m atstumu viena nuo kitos gulėjo miško pakraštyje, tuoj už Jokūbavo gyvenvietės vykstant Plikių link. Gyvūnų kūnai jau buvo pradėję irti.

„Begrybaudamas užuodžiau smarvę, priėjęs arčiau pamačiau vieną stirną, apsižvalgęs aplinkui – ir antrąją. Neliečiau gyvūnų, bet pasidarė neramu: gal jas kokie brakonieriai nušovė, bet išgąsdinti nespėjo pasiimti“, – svarstė S.Armalis.

Apžiūrėti negyvas stirnaites Kretingos aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Ričardas Kašėta pasikvietė ir Jokūbavo miškuose medžiojančio Kretingos „Minijos“ medžiotojų būrelio atstovą.

„Apžiūrėjome stirnas – jokių šautinių žaizdų neaptikome. Sprendžiant pagal išsekusius gyvūnų kūnus, manome, kad jos nugaišo pačios. Gal užėdė ką nors netinkamo pamiškėje arba šėrykloje aptiko beicuotų grūdų? Jeigu stirnos būtų nušautos, jų tikrai nebūtų palikę gulėti tokioje nesunkiai pasiekiamoje pamiškėje“, – įsitikinęs R.Kašėta.

Jokūbavo miškais praeina dviejų rajonų – Kretingos ir Klaipėdos – riba, ir juose medžioja taip pat dviejų rajonų medžiotojai, susibūrę į būrelius vienodu pavadinimu – „Minija“.

Miškas dešinėje kelio Jokūbavas-Plikiai pusėje, R.Kašėtos žodžiais, jau yra nebe Kretingos, o Klaipėdos rajone, ir jo gyvūnais rūpinasi klaipėdiečiai „Minijos“ būrelio medžiotojai.

Kretingiškiai pranešė Klaipėdos kolegoms apie nugaišusias stirnas, o šie jas turi užkasti specialiose sanitarinėse duobėse.

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
pajurionaujienos.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą