Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Iššūkis kainavo

Turinys:

Pusiaužiemis. Apsikloję puriu, baltu sniego patalu snaudžia miškai, po sidabriniu ledu tyli ežerai ir ramiai gurgenančios upės, žydrame danguje vis dažniau spindi „grįžtanti“ saulė. Gili žiema vieniems teikia džiaugsmą, kitiems ji atneša papildomų rūpesčių. Spaudžiantis šaltis, stora sniego danga paukščius bei žvėrelius verčia taupyti energiją ir jėgas ieškant maisto ar šiltesnio „būsto“ nakčiai. Jau įprasta, kad dažnas gamtos mylėtojas įrengdamas lesyklėles globoja smulkiuosius sparnuočius, lepindamas juos saulėgrąžomis, kruopomis, duonos trupiniais ar kitais skanėstais. Tačiau reikia nepamiršti ir gyvenančios miškuose smulkiosios bei stambiosios faunos. Ypatingą dėmesį išsaugant fauną turėtų sutelkti medžiotojų klubai bei būreliai – t. y. medžioklės plotų naudotojai, kurių pareiga yra ne tik racionaliai naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius, bet ir globoti medžiojamuosius gyvūnus ir saugoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius nuo neteisėto naudojimo.

Miškuose, palaukėse įrengtose žvėrims pašarų aikštelėse sklindantis runkelių, obuolių ar bulvių kvapas vilioja gyvūnus „pietauti“ ir glaustis arčiau šėrimo vietos. Todėl norisi paraginti: Gerbiami medžiotojai, atkreipkite dėmesį, kad prie šėryklų lankosi ne tik gyvūnai, bet ir žvėrienos išalkę brakonieriai, o ypač „kilpininkai“. Štai ir praeitų metų pabaigoje Marijampolės RAAD Kazlų Rūdos agentūros inspektoriams kartu su inspektoriais iš Gyvosios gamtos apsaugos teko dalyvauti „kilpininko“ paieškoje, kuris įsigudrino kilpas pastatyti 50 metrų nuo šėryklos ant žvėrių takų. Sniege palikti „dar karšti“ pėdsakai išdavė brakonierių aplinkosaugos pareigūnams, rasta ir nuimta nuo žvėrių takų keturios kilpos. Pažeidėjui pasislėpti nepavyko, dėl nustatytų teisės aktų reglamentuojančių medžioklę pažeidimų piliečiui A. S. pagal ATPK 85 straipsnio 4 dalį skirta administracinė nuobauda – 3000 litų bauda (Marijampolės RAAD GGAI informacija). Taigi, šis iššūkis brakonieriui brangiai kainavo.

Aplinkos apsaugos pareigūnai ragina medžiotojus, visuomenę į gamtai žalą darančius piliečius žvelgti principingiau, nepamirškime – gamta juk visų mūsų turtas.

Šaltinis: www.mrd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą