Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Įspūdingam žvėriui pasamdyta apsauga visą parą

Turinys:

Prieš medžioklę nusiteikusi nevyriausybinė Didžiosios Britanijos organizacija griebėsi aktyvių veiksmų, siekdama apsaugoti įspūdingą elnio patiną. Jos nariai pasamdė du buvusius karius, kad žvėris būtų saugomas 24-ias valandas per parą. Tokiu būdu stengiamasi jį apsaugoti nuo medžiotojų kulkų, nors medžiotojus palaikančios organizacijos iš tokių veiksmų tik šaiposi. Apie tai praneša portalas dailymail.co.uk

Subrendęs elnio patinas vardu Raudonis (Red, – angl., anglų kalboje taurusis elnias vadinamas raudonuoju elniu, – red. past.) gerai žinomas Somerseto Kvantoko kalvų (Quantock Hills, – angl.) gyventojas. Organizacija „Lyga prieš žiaurų sportą“ šiose vietovėse nusipirko žemės, kad čia gyvenančius žvėris apsaugotų nuo medžiotojų.

Elnią pasiryžę apginti, kad ir kiek tai kainuotų

Negana to, kad nusipirko šią žemę, organizacijos nariai taip pat moka 15 svarų per valandą (apie 66 litus) sargams, kurie stebi Raudonį. Prieš medžioklę pasisakančių organizacijos narių teigimu, medžiotojai mėgino išvyti elnią į tas vietoves, kur jau galėtų jį legaliai sumedžioti.

[ad id=”19955″]„Mes manome, kad palaikantys medžioklę asmenys mėgino išginti jį iš mūsų rezervato-prieglobsčio ribų. Todėl buvome priversti pasamdyti apsaugos ekspertus. Jie yra buvę karininkai, vienos apsaugos įmonės darbuotojai ir jie nuolat prižiūri elnią“, – kalbėjo „Lygos prieš žiaurų sportą“ atstovas.

Tuo metu kita nevyriausybinė organizacija Kaimo gyventojų aljansas sukritikavo tokį žvėries gynėjų žingsnį. Jų nuomone, toks dėmesys vienam žvėriui tik atskleidžia tikslią jo buvimo vietą potencialiems brakonieriams.

„Lygos prieš žiaurų sportą“ organizacijos vadovas Joe Duckworthas teigė, jog ši organizacija įsigyja žemę tam, kad steigtų laukinei gyvūnijai saugias zonas, kuriose nėra medžiojama. Tačiau šie rezervatai ar prieglobsčiai nėra apriboti tvoromis, gyvūnai gali į teritoriją pareiti ir sugrįžti kada panorėję.

„Pavojus prieglobstyje esančių gyvūnų gyvybei netoleruojamas. Todėl ir pasamdėme papildomą apsaugą Raudoniui. Nė vienas gyvūnas neturėtų kentėti šių žmonių (medžiotojų, – red. past.) rankose. Taip, kaip mes esame pasiryžę visomis jėgomis ginti laukinę gyvūniją, taip jie pasiryžę žudyti“, – paaiškino J. Duckworthas.

Stebėjosi elnio gynėjų kvailumu

Didžiojoje Britanijoje dar 2004-aisiais pasirašytas Medžioklės aktas leidžia medžioti vyresnius elnių patinus, tam, kad jie nepradėtų poruotis su savo pačių jaunikliais.

Tačiau minėtoje vietovėje iki pasirašant šį dokumentą elnių populiacija buvo apie 1000 individų, o po akto pasirašymo pradėjo kristi. Šiuo metu jų yra likę apie 500 ir, vietos medžiotojų teigimu, toks skaičius yra „tinkamesnis palaikyti reikiamai populiacijai“.
Būtent todėl prieš medžioklę nusiteikęs aktyvistas nusipirko žemę, kurioje ganosi įspūdingas elnio patinas ir šiuo metu moka už nuolatinį apsaugos budėjimą šioje teritorijoje.
Vietinių medžiotojų atstovas Nickas Gibbonsas paneigė, kad medžiotojai taikosi sumedžioti būtent šį elnią.

Kaip jau minėta Kaimo gyventojų aljansas, organizacija, pasisakanti už medžioklę, sukritikavo tokią apsaugos priemonę „Tiesiog stebėtinai kvaila: organizacija „Lyga prieš žiaurų sportą“ atskleidžia elnio, kuriuo neva yra taip susirūpinę, vietą visiems apylinkės brakonieriams“, – sako Kamo gyventojų aljanso atstovė Charlotte Cooper.

Kadangi elnio apsaugą pasamdžiusi organizacija išsilaiko iš aukojamų lėšų, Kaimo gyventojų aljanso atstovė taip pat suabejojo, ar tinka taip švaistyti iš geros valios žmonių surinktas lėšas.

„Neįsivaizduoju kiek kainuos elnio apsauga visą parą visam ateinančiam medžioklės sezonui, tačiau klausimas, kurį reikėtų kelti – ar tai tinkamas lėšų visuomenės paaukotų lėšų panaudojimas?“, – kalbėjo C. Cooper.

Ji taip pat įgėlė dėl anskčiau įkurto Baronsdowno rezervato-prieglobsčio įkūrėjams: prieš kelerius metus įkurtoje ir panašiai valdytoje teritorijoje per 100 elnių buvo aptikta arba nugaišusių arba išsekusių ir balansuojančių ant gyvybės ir mirties ribos iš bado.

www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą