Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Iškamšų demonstravimas – taip pat pažeidimas

Turinys:

Kovo 10 dieną Aplinkos apsaugos agentūros Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus pareigūnai, gavę informacijos apie neteisėtą prekybą saugomais laukiniais gyvūnais ir jų dalimis, patikrino Varėnos miesto įmonę. Joje neteisėtai eksponuotos iškamšos ir gyvūnų kaukolės.

Įmonėje neteisėtai buvo laikomos ir eksponuojamos lūšies, rudojo lokio, dvi ūdrų ir kurtinio iškamšos bei trys rudojo lokio ir dvi vilko kaukolės. Patikrinimo metu įmonės savininkas nepateikė saugomų laukinių gyvūnų iškamšų ir kaukolių teisėtą įsigijimą patvirtinančių ir komercinį naudojimą leidžiančių dokumentų, neturėjo privalomo leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų.

Už aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus įmonės savininkui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir paimtos neteisėtai laikytos ir viešai eksponuotos saugomų gyvūnų iškamšos ir kaukolės. Pažeidėjui gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo šimto iki tūkstančio litų su neteisėtai laikytų ir eksponuotų saugomų gyvūnų iškamšų ir kaukolių konfiskavimu.

gyvunu-kaukoles-532054ea73d42

Aplinkos ministerija primena, kad prekyba saugomais laukiniais gyvūnais – laukinių gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įvežimas į Lietuvos Respubliką, išvežimas iš jos, taip pat jų pirkimas, pardavimas, supirkimas, nuoma, siūlymas parduoti arba kitas veiksmas, kurį galima prilyginti išvardytiems veiksmams, yra reglamentuojamas teisės aktų.

Siekiant gauti pajamų ar papuošti viešas vietas eksponuoti negyvus laukinius gyvūnus ar jų dalis taip pat yra draudžiama, todėl norint viską daryti tvarkingai ir nepažeisti taisyklių gali pagelbėti jūsų regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Saugomais laukiniais gyvūnais laikomi Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąraše ir (ar) Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašuose nurodytų rūšių arba pagal tarptautinius susitarimus ar Europos Sąjungos teisės aktus pripažintų saugomomis rūšių gyvūnai (pvz., visi plėšrieji ir pelėdiniai paukščiai, visi primatų būrio, katinių, lokinių, banginių šeimų gyvūnai).
15min

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now