Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Inspektorių tarybai – daugiau demokratijos ir veiklumo

Turinys:

Valstybinių aplinkos apsaugos inspektorių taryba nuo šiol turėtų dirbti veikliau ir aktyviau – tokias galimybes sudaro ministro Valentino Mazuronio pakeisti jos nuostatai.

„Veikli, išmananti aplinkosaugos problemas ir siūlanti, kaip jas spręsti, institucija – štai kas yra Inspektorių taryba“, – sako Valentinas Mazuronis. Pasak ministro, jos nuostatai pakeisti siekiant šalyje sustiprinti valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Dabar į šią tarybą, patariamąją aplinkos ministro instituciją, bus renkami ne tik RAAD‘ų, bet ir kitų aplinkos apsaugos sistemos padalinių – Valstybinės miškų tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros ir saugomų teritorijų direkcijų – darbuotojai.

Pakeistieji nuostatai daugiau demokratijos suteikia ir Tarybos rinkimams. Ji bus sudaroma vieniems metams iš 14 narių. Tarybos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas ir sekretorius renkami ne daugiau kaip dviem kadencijoms du kartus. Kas ketvirtį susirinksianti Taryba nagrinės su aplinkos apsaugos valstybine kontrole susijusius teisės aktus ir projektus, teiks pastabas ir pasiūlymus dėl planuojamų skirti lėšų poreikio ir panaudojimo aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei užtikrinti, nagrinės aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės darbo rezultatus, siūlys, kaip tobulinti veiklą, nagrinės užsienio šalių patirtį vykdant kontrolę, taip pat kitų institucijų darbą, jų rezultatus ir bendradarbiavimo galimybes.
raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą