Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gyvatvorėje stirnino paslėpti nepavyko

Turinys:

2016 m. rugsėjo 27 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, akcijos „Elnias“ metu, dirbo Anykščių rajone. Jau beveik sutemus, aplinkosaugininkams įtarimą sukėlė vienas iš Anykščių mieste esančio individualaus gyvenamojo namo kiemo išvažiuojantis automobilis. Už vairo sėdintis žmogus buvo apsivilkęs maskuojančių spalvų drabužiais ir aiškiai labai skubėjo. Pareigūnai nutarė pasidomėti, kur gi vakare išsiruošė šis pilietis. Vos išvažiavęs iš miesto, automobilis pasuko į lauko keliuką ir pavažiavęs sustojo palaukėje. Prie jo priėjo žmogus, buvo matyti, kad jis rankose turi į dėklą įdėtą ginklą.

Kai aplinkosaugininkai iš karto privažiavo prie šių piliečių, paaiškėjo, kad tai „Puntuko“ medžiotojų klubo medžiotojai P. M. ir S. Š. Šie paaiškino, kad ką tik baigė medžioklę ir ruošiasi į namus. Parodė, kurioje vietoje tykojo laimikio. Kadangi pareigūnai matė, kad P. M. čia tikrai nemedžiojo ir sako netiesą, vadinasi, tam turi būti priežasčių. Patikrinę medžiotojų dokumentus, nusprendė stebėti namą Anykščiuose, iš kur išvažiavo automobilis. Atvykę sustojo nuošaliau. Po kurio laiko automobilyje laukiantys aplinkosaugininkai iš kolegos gavo pranešimą, kad jis gyvatvorėje pastebėjo paslėptą plastikinę dėžę, kurioje buvo ką tik sumedžiotas, nepažymėtas specialia plomba suaugęs stirnos patinas. Beliko tik sulaukti šio laimikio savininko. Ilgai laukti neteko.

brakonierius

Netrukus į kiemą įsuko pareigūnams jau žinomas automobilis su minėtais medžiotojais. Ne iš karto jie atėjo prie neteisėtai sumedžioto stirnino. Pirmiausia su prožektoriumi apžiūrėjo kiemą, paklausė, pavaikščiojo ir tik tada ryžosi paimti neteisėtai sumedžiotą ir paslėptą laimikį. Pareigūno šuolis per tvorą ir dar kartą ištartas „Labas vakaras“ pažeidėjams buvo labai netikėtas. Nors vienas iš jų turėjo plombą su licencija, tačiau pasinaudoti nebespėjo – tą medžiotojas turėjo padaryti dar prieš išgabendamas gyvūną iš sumedžiojimo vietos. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes, paaiškėjo dar vienas įdomus dalykas – medžioklės vadovas P. M. turėjo du tuo pačiu numeriu pažymėtus ir tą pačią dieną išduotus medžioklės lapus. Matėsi, kad vienas iš jų yra skenuotas, fiktyvus, į kurį ir buvo rašomos beveik kiekvieną dieną vykdytos medžioklės. Originaliame medžioklės lape apie tą dieną vykdytą medžioklę jokio įrašo nebuvo. Kokiu tikslu medžioklės vadovas P. M. norėjo nuslėpti medžioklių skaičių ir jose dalyvaujančius medžiotojus, geriausiai įvertins „Puntuko“ medžiotojų klubo taryba ir jo klubo kolegos.

Suaugusį stirnos patiną neteisėtai sumedžiojusiam pil. P. M. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 85 str. 5 ir 6 dalis. Paimtas ginklas, iš kurio buvo nušautas žvėris. Į saugojimo aikštelę iškeliavo ir automobilis, kuriuo buvo gabenamas neteisėtai sumedžiotas stirninas. Ir automobiliui, ir ginklui gresia konfiskavimas. Be to, dar bus skirta administracinė bauda, teisės medžioti atėmimas ir teks atlyginti laukinių gyvūnų ištekliams padarytą žalą, kuri yra 1587,75 euro. Atsakomybės neišvengs ir pil. S. Š., kuriam administracinės teisės pažeidimo protokolas surašytas pagal LR ATPK 85 str. 5 dalį – už medžioklę be galiojančio medžioklės lapo. Visa su šiais pažeidimais susijusi byla nagrinėjimui bus perduota Anykščių rajono apylinkės teismui.

Aplinkos ministerijos inf.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą