Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gamta kraustosi iš proto: Latvijoje galimai apsigyveno šakalai

Turinys:

Jelgavos rajone (vienas iš Latvijos pasienio su Lietuva rajonų) medžiotojas sumedžiojo plėšrūną, kurį mokslininkai laiko šakalu. Anksčiau kaimyninės šalies miškuose šių gyvūnų nepasitaikydavo, nes jie gyvena labiau į pietus esančiose teritorijose, tačiau prieš metus jie pastebėti Estijoje.

Internetinio Latvijos portalo lsm.lv duomenimis, nušautą žvėrį dar turės identifikuoti zoologai, tačiau valstybinio Latvijos miškų istituto „Silava“ atstovai patvirtino, jog, sprendžiant pagal išvaizdą ir kitus išorinius požymius, nušautas plėšrūnas – paprastasis šakalas (lot. – Canis aureus).

Mokslininko Janio Ozolinio teigimu, tiksliau identifikuoti žvėrį būtų galima atlikus DNR ar bent jau gyvūno kaukolės analizę. Jis nuramino, jog šakalai nepuldinėja žmonių, minta gaišenomis ar smulkiais gyvūnais.

„Manėme, kad esame pernelyg atšiauraus klimato zonoje ir šakalams yra konkurencija iš vilkų, tad ši rūšis čia neatklys“, – sakė „Silava“ vyresnysis mokslininkas Janis Ozolins.

Mokslininko teigimu, medžiotojo atneštas plėšrūnas yra du kart mažesnis už vilką, tad gali būti nebent šuns mišrūnas, bet ne vilkas.

Sprendžiant iš šakalo virškinimo trakte rastų elninio žvėries liekanų, medžiotojas nušovė savarankiškai gyvenusį ir medžiojusį laukinį gyvūną – abejojama, ar jis galėjo būti pabėgėlis iš zoologijos sodo.

Neseniai šakalų pastebėta ir Lenkijoje bei vakarinėje Ukrainos dalyje. XX a. šakalai įsikūrė Kaukazo kalnuose ir jų apylinkėse. Šakalų gausiau sutinkama Balkanų pusiasalyje ir Mažojoje Azijoje.

Praėjusių metų vasarį paprastasis šakalas buvo sumedžiotas ir Estijos miškuose. Beje, tąsyk, kaip ir dabar Latvijoje, nušauta šakalo patelė.

sakalu-paplitimo-arealas-cc-sa-63722280

Šakalų paplitimo arealas (CC-SA)
© Wikimedia Commons nuotr.

Manoma, kad šakalų medžioklės arealo plitimą lemia vilkų populiacijos mažėjimas ir sąvartynai, šiukšlynai, kuriuose žvėrys nesunkiai randa maisto.

Kaip viena iš galimų šio pietuose gyvenančio gyvūno migracijos į šiaurę priežasčių įvardijamas ir šylantis klimatas.

Šaltinis: www.technologijos.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą