Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dar viename šerno mėginyje diagnozuotas AKM virusas

Turinys:

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtinta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė dar vienam šernui, kurio gaišena rasta Jonavos rajono Bukonių seniūnijos miške.

Plote, kuriame rastas nugaišęs šernas, įvestas laikinas medžioklės apribojimas, kartu su medžiotojais kas savaitę bus vykdoma užkrėstos vietovės apžiūra, radus daugiau nugaišusių laukinių gyvūnų, bus atrenkami mėginiai tyrimams, o gaišenos – naikinamos.

Apie užfiksuotą naują AKM atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių ir kaimyninių šalių atsakingas veterinarijos tarnybas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba intensyviai vykdo naminių ir laukinių gyvūnų stebėseną, tačiau vis nauji AKM atvejai rodo, kaip sudėtinga kovoti su šiuo virusu, nuspėti jo plitimo mastus. Mūsų šalies kiaulių augintojai turi būti itin budrūs, stebėti ir tikrinti kiaules, griežtai laikytis biosaugos priemonių ūkiuose, vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais.

AKM situacija sudėtinga ir kaimyninėse valstybėse, nes nuolat gaunami pranešimai apie vis naujus viruso židinius Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Latvijoje nuo šių metų birželio mėnesio iki dabar nustatytas 131 AKM atvejis laukinėje faunoje ir 32 – kiaulių laikymo vietose, Lenkijoje – 25 AKM židiniai laukinėje faunoje ir 2 – kiaulių laikymo vietose, Estijoje – 38 AKM atvejai laukinėje faunoje, kiaulių laikymo vietose šis virusas nenustatytas.

Šaltinis: www.vmvt.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą