Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Briedis – žudikas

Turinys:

Briedis buvo sumedžiotas užpernai.
Medžiotojų klubo „Ąžuolas“ miškai – dideli, masyvūs, sudaryti iš daugybės pelkynų, aukštapelkių, įvairių brūzgynų bei jaunuolynų, todėl čia atsiranda puikios sąlygos ganytis miškų karaliams – briedžiams. Kiekvienais metais, o ypač rujos laikotarpiu, pastebimas šių žvėrių suaktyvėjimas ir ženklus pagausėjimas.
[ad id=”19955″]Po labai ilgos pertraukos šiemet turėjome galimybę sumedžioti briedžio patiną. Kaip ir kiekvieną rugsėjį prasidėjo šių girių karalių meilės – poravimosi metas. Tai geriausiais laikas jų stebėjimui ir medžiotinų žvėrių paieškoms. Medžioklė vyko šių metų rugsėjo 4 d. klubo „Ąžuolas“ plote Peklinės miškuose. Pavakare, kai dar šviesu, geriausias metas medžioti sėlinant, todėl, klubo nariams susitarus ir, atsižvelgus į puikaus medžioklės bei šių miškų žinovo girininko Petro Budvyčio patarimus, išsiruošėme į tokią medžioklę. Kadangi briedžiai jau ne kartą buvo nuolat stebimi tam tikrame miško masyve, nutarta būtent ten ir medžioti. Tą dieną net nesitikėjau, kad aplankys tokia laimė ir medžioklės deivė Diana nusišypsos būtent man. Netikėtai suskambo mano mobilusis telefonas. Atsiliepiau. Girininkas P. Budvytis informavo, kad pastebėjo mūsų medžiotiną raguotą žvėrį, nurodė, kur tiksliai yra kiti medžiotojai ir patarė man sėlinti ten, kur ir pastebėjo briedį. Po pusvalandžio, nuėjęs į nurodytą vietą, sėlinau pagal minkštame grunte įspaustus pėdsakus. Toli eiti neteko. Briedis buvo vos kelis šimtus metrų įlindęs į brūzgynus. Pajutęs mane, lengva ristele išbėgo į atvirą, didžiulį ir plyną miško kirtimą ir sustojo pasižiūrėti, kas jį išbaidė.
Įvertinus trofėjų, jo būklę, galimybę sumedžioti šį žvėrį bei atstumą, nuaidėjo šūvis, jis buvo taiklus ir pasiekė tikslą. Po to apie padėtį ir medžioklės pabaigą buvo informuoti kiti medžiotojai.
Susirinkę prie girių karaliaus, įvertinome jį. Sumedžiotas selekcinis briedis, iešmaragis, nešiojantis tikrai ne pirmuosius ragus, kurie dar ir išaugę netipiškai – kaip „šakės“, atsikišusios į priekį. Toks gyvūnas kelia pavojų kitiems populiacijos nariams, nes gali lengvai sužeisti, nudurti. Pasidalinę medžioklės įspūdžiais, diskutavome, kaip iš tokio kemsyno išgabenti šį didžiulį žvėrį, sveriantį apie 400 kg. Pasikvietėme dar daugiau klubo narių. Jau visai prietemoje sumedžiotas žvėris pagerbtas medžiotojų klubo „Ąžuolas” stovyklavietėje.

Šaltinis: www.laikrastisplunge.lt

Autoriaus nuotrauka

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą