Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonierių įkalčių Kriaunos upė nepriglaudė

Turinys:

2013 m. vasario 26 d. bendromis Panevėžio ir Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnų pastangomis Zarasų rajone buvo išaiškintas stambus brakonieriavimo atvejis.

Vėlų pirmadienio vakarą Rokiškio rajono medžiotojai, važiuodami keliu Obeliai – Samaniai – Suviekas, ant tilto per Kriaunos upę pastebėjo stovintį automobilį, kuris jiems priartėjus skubiai nuvažiavo. Stabtelėję ant tilto ir pasižiūrėję žemyn medžiotojai pamatė išmestą briedžio kailį, kojas, galvą ir vidaus organus. Sėdę į automobilį dar bandė vytis sprunkančius, tačiau pastarieji dideliu greičiu nurūko į Latvijos Respublikos teritoriją ir dingo. Apie šį įvykį buvo informuoti Panevėžio RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kurie skubiai išvyko į nurodytą vietą ir ėmėsi darbo. Iš vietinių medžiotojų surinkta informacija ir ant tilto rastų paslaptingojo automobilio padangų pėdsakų fragmentai Panevėžio aplinkosaugininkus atvedė į už 10 km nuo tilto esantį Samanių kaimą Zarasų rajone. Vienos iš sodybų kieme buvos rasti ir kraujo pėdsakai, o balkone matėsi skerdiena. Tada panevėžiečiai paskambino kolegoms į Utenos RAAD. Atvykę Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pradėjo aiškintis pažeidimo padarymo aplinkybes. Tyrimas užtruko iki pat vakaro. Nustatyta, kad briedį vasario 24 dienos vakare, miške prie Raistinių kaimo (Zarasų r.), nušovė zarasiškis V. S. Priremtas neginčijamų įrodymų jis papasakojo ir parodė kaip viskas įvyko. Šis asmuo yra Suvieko medžiotojų būrelio narys, turi jam išduotą medžioklės lapą, tačiau kažkodėl jo tą dieną neužpildė ir sumedžioto žvėries nelietė. Apie nušautą briedį broliui K. S. pasakė tik sekančią dieną ir paprašė iš miško partempti į motinos sodybą Samanių kaime. Sulaukęs sutemos, K. S. pasiskolinęs traktorių, nuvažiavo į brolio nurodytą vietą ir užkabinęs nušautą briedį tai keliu tai laukais partempė į sodybą, kur kartu su V. S. ūkiniame pastate jį išdorojo, skerdieną sukrovė į balkoną, o atliekas nuvežė ir išmetė į anksčiau jau minėtą vietą.

Už neteisėtai, draudžiamu laiku, be galiojančio medžioklės lapo sumedžiotą briedį piliečiui V. S. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, paimtas graižtvinis medžioklinis šautuvas. Pagal LR ATPK 85 str. 4 dalį jam gręsia teisės medžioti atėmimas nuo vienerių iki trejų metų su minėto ginklo konfiskavimu. Administracinės atsakomybės neišvengs ir K. S., jam teks atsakyti už neteisėtai sumedžioto briedžio pasisavinimą. Abiems teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri yra 19110 Lt.

Šaltinis: www.urd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą