Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonieriai nebegalės tapti inspektoriais

Turinys:

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuris patobulina bei sugriežtina asmenų, norinčių tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, priėmimo tvarką.

„Vienas iš esminių momentų, mano galva – užkertamas kelias į neetatinių inspektorių gretas įsilieti brakonieriams arba asmenims iš jų aplinkos. Vieša paslaptis, jog iki šiol tokių asmenų pasitaiko. Jie, naudodamiesi savo pareigomis ir gaunama informacija, gali perspėti bendrininkus apie planuojamus reidus ar patikrinimus, tokiu būdu niekais paversdami inspektorių pastangas sučiupti brakonierius“, – teigia ministras V. Mazuronis.

Naujojoje priėmimo tvarkoje numatyta, jog neetatiniais inspektoriais negali tapti asmenys, kurie per dešimt metų buvo du ar daugiau kartų bausti už aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimus. Tikimasi, jog šis reikalavimas taps kur kas patikimesniu nei iki šiol filtru, padėsiančiu „atsijoti“ piktavalius ar potencialius pažeidėjus.

Sugriežtinta ir pretendentų į neetatinius inspektorius egzaminų tvarka. „Praktika parodė, jog kartais, dėl nepakankamo inspektorių pasirengimo ar netinkamų veiksmų, pažeidėjams teismuose pavykdavo išsisukti nuo atsakomybės. Dabar to nebebus, juolab, kad Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos organizuos nuolatinius inspektorių mokymus“, – sako V. Mazuronis.

Užkertamas kelias į neetatinių inspektorių gretas įsilieti brakonieriams arba asmenims iš jų aplinkos. Vieša paslaptis, jog iki šiol tokių asmenų pasitaiko.
V. Mazuronis

Naujoji tvarka taip pat suteikia daugiau galimybių tapti neetatiniais inspektoriais tiems, kurie to nori ir atitinka reikalavimus: dažniau vyks priėmimo komisijų posėdžiai. „Todėl žmones, kuriems iš tikrųjų rūpi aplinka, kurie yra pasiryžę aukoti savo laisvalaikį vardan jos išsaugojimo, kviečiu kreiptis į regioninius aplinkos apsaugos departamentus, išlaikyti egzaminus ir įsilieti į aplinkosaugininkų gretas“, – ragina ministras.

Jo žodžiais, tokį pasiryžimą jau pademonstravo būrys Vilniaus policijos pareigūnų, ką tik tapusių neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais. „Neabejoju, jog jų žinios bei patirtis labai pravers. O pažeidėjams siunčiame labai aiškų signalą: mūsų pajėgos gausėja, į jas įsilieja vis daugiau profesionalų. Todėl patarčiau mesti mintis apie brakonieriavimą ir verčiau užsiimti visuomenei naudinga veikla“, – reziumuoja ministras V. Mazuronis.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą