Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bendros institucijų pastangos, kad keliai netaptų laukinių gyvūnų kapinynais

Turinys:

Šiandien Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) atstovai dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos surengtame tarpinstituciniame pasitarime su kelių policijos ir kitų įstaigų atstovais, medžiotojais bei mokslininkais, siekiant išvengti vis daugėjančių laukinių gyvūnų susidūrimo su transporto priemonėmis Lietuvos keliuose atvejų.

Šį pasitarimą inicijavo Vilniaus RAAD, spalio pradžioje kreipęsis į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos. Vilniaus RAAD Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriaus pareigūnai, dirbantys visą parą, nuo 2017 m. pradžios gavo beveik 13 tūkst. pranešimų iš gyventojų apie aplinkosauginius pažeidimus – iš jų beveik 5,5 tūkst. apie automobilių partrenkus – sužeistus ar užmuštus – laukinius gyvūnus visoje Lietuvoje.

„Kadangi laukinių gyvūnų populiacija Lietuvoje sparčiai didėja, panašių įvykių neabejotinai daugės ir ateityje. Siekiame apsaugoti ne tik gyvūniją, bet ir išsaugoti žmonių gyvybes, nes tokie susidūrimai gali baigtis labai skausmingai, o kartais ir tragiškai. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento viena iš funkcijų – organizuoti ir vykdyti prevencinę veiklą, siekiant išsaugoti gamtos išteklius. Manome, kad sutelkus bendrai kelių institucijų pastangas, galėtume pasiekti bendrą tikslą ir eismo įvykių su gyvūnais sumažėtų“, – sako Vilniaus RAAD direktorius Marius Švaikauskas.

Pranešimų dėl įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais kasmet vis daugėja: 2017 m. III ketvirtį tokių pranešimų gauta net 31 procentu daugiau negu tokiu pat metu 2015 metais. Per šiuos įvykius dažnai sužalojami ir transporto priemonių vairuotojai bei keleiviai.

Šiame pirmajame pasitarime nuspręsta sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę, kuri turės pasiūlyti konkrečias priemones, kaip galima būtų apsaugoti tiek Lietuvos keliuose ir greitkeliuose atsiduriančius žvėris, tiek ir eismo dalyvius.

Šaltinis: Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą