Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ąžuoloto komercinių medžioklės plotų aukciono rezultatai

Turinys:

2013-04-18 (ketvirtadienį) įvyko pirmasis aukcionas dėl teisės medžioti Kėdainių miškų urėdijai priklausančiuose komerciniuose medžioklės plotuose Ąžuoloto girininkijoje. Po jo medžiotojų tarpe – didžiulis sujudimas, kadangi aukciono laimėtojas – Keturvalakių ž.ū. bendrovė iš Vilkaviškio raj. pasisiūlė mokėti 203 tūkst.Lt metinį mokestį (arba ~120 lt/ha, o tai ~ 50 kartų didesnis mokestis, nei dabar mokama daugelio medžiotojų būrelių).

Nepatvirtintais duomenimis, iš daugiau kaip trisdešimties aukciono dalyvių, antroje vietoje pagal pasiūlytą nuomos kainą ~101 liko tūkst.Lt metinį mokestį liko mažai kam žinoma bendrovė iš Marijampojės raj., o treti, pasiūlę ~ 76 tūkst.Lt metinį mokestį- bendrovė “Dzūkijos miškas”.

Aukciono sąlygose buvo skelbiama, kad minimalus metinis mokestis už medžiojamųjų gyvūnų naudojimą – 1726 Lt. Medžioklės plotų vienetas yra suformuotas Kėdainių miškų urėdijos, Ąžuoloto girininkijoje, kurio bendras plotas 1697 ha, miškai sudaro 674,5 ha, laukai – 971,5 ha, vandens telkiniai – 51 ha, nemedžioklės plotai – 106 ha. Plačiau skaityti čia…

Svarstoma, kad didžiausią kainą pasiūlęs laimėtojas gali ir pasitraukti, užleisdamas vietą antros vietos laimėtojams, mat ūkininko iš Geisteriškių kaimo Aliaus Bernecko vadovaujama ir tik penkis darbuotojus turinti Keturvalakių ŽŪB yra skolinga SODRAI 5205.67 Lt skolą, o portalo Rekvizitai.lt duomenimis bendrovės kreditingumas yra vertinamas neigiamai.

Dar šeši aukcionai dėl teisės medžioti urėdijų komerciniuose medžioklės plotuose bus skelbiami artimiausiu metu. Dalyvauti aukcionuose ir siūlyti savo kainą gali medžiotojai ar medžioklės būreliai.

„Tokį sprendimą priėmėme peržiūrėję ir įvertinę Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos administruojamus komercinės medžioklės plotus, jų rentabilumą, kitus rodiklius. Atsisakome tų plotų, kuriuose iki šiol medžioja tik atskiros žmonių grupės ir kurie mums visiems neduoda jokios naudos“, – apie priimtą sprendimą dalį medžioklės plotų nuomuoti aukcionuose 2013-03-26 sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Šaltinis: www.lietuvosmiskai.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą