Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ateinantį sezoną – daugiau elninių

Turinys:

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sprendimu gerokai padidintos elninių žvėrių medžiojimo kvotos artėjančiam 2016– 2017 metų sezonui. Medžiotojams bus suteikta 1254 tauriųjų elnių leidimais daugiau nei praeitais metais. Bendras medžiotinų tauriųjų elnių skaičius – 6691. Stirnų kvotų padaugėjo nuo 25 967 iki 28 186. Rudenį medžiotojai gaus ir daugiau danielių leidimų – kvota padidinta šimtu ir dabar bus leidžiama sumedžioti 413 danielių. Briedžių kvota padidėjo 606 gyvūnais – kitą sezoną medžiotojai galės gauti 2268 briedžių leidimus. Aplinkos ministerija nurodo, kad elninių žvėrių medžiojimo kvotų padidinta remiantis populiacijos stebėjimu ir gyvūnų apskaita.

„Labai teisingas ir laiku padarytas sprendimas“, – nurodo medžioklės trofėjų ekspertų ir mokymo komisijos pirmininkas Algis Petrauskas. Gyvūnų Lietuvoje padaugėjo ir tai aiškiai matyti. To priežastis yra protingas šeimininkavimas ir į populiacijos didinimą orientuota medžioklė. Medžiotojai patys padarė didelį darbą, kad dabar galėtų skinti jo vaisius – medžiojimo kvotų padidėjimą. Į klausimą, ar elniniams žvėrims bus pakankama prieinamo maisto bazė ir kaip ji paveiks jų populiaciją, galima atsakyti taip – Medžioklės taisyklės numato aptverti visus atžalynus. Tai padarius, dėl gyvūnų atėjimo galima pernelyg nesijaudinti. Net jeigu gyvūnai išlauš tvorą ir apgrauš atžalyną, šeimininkas bus padaręs viską, kad apsaugotų medelynus, ir paskui galės prašyti iš valstybės kompensacijos. Nėra tvoros, nėra kompensacijos. Todėl galima manyti, kad maisto kiekis pernelyg nepadidėjo ir neprisidėjo prie gyvūnų daugėjimo.

A. Petrauskas mini dar vieną niuansą. Jeigu būrelis mano, kad jų plotuose elninių nėra daug, leidžiama neišnaudoti visų suteiktų licencijų. Bet jeigu būrelio nariai klysta, pavyzdžiui, elnių yra daugiau, nei manyta, ir jie padaro žalą miškui ar žemės ūkio kultūroms, būrelis turės atsakyti už pasekmes – gali tekti už žalą sumokėti. Ir visiškai priešingai – jeigu išduotų licencijų nepakanka ir vis dar pastebimas didelis elninių akytumas bei padaroma daug žalos, medžiotojų būrelis gali kreiptis į regioninį aplinkosaugos skyrių ir pagal žalos įvertinimą gauti papildomų licencijų. Medžioklės taisyklės nustato, kad elninių gyvūnų medžioklės sezonas kasmet prasideda gegužę, nuo gegužės 15 iki spalio 15 d. leidžiama medžioti stirnų patinus. Stirnų pateles ir jauniklius taisyklės leidžia medžioti nuo spalio 1 iki gruodžio 31 d.

Tauriųjų elnių medžioklės sezonas prasideda rugpjūčio 15 d. ir trunka iki vasario 1 d., patelių ir jauniklių – nuo spalio 1 iki sausio 15 d. Briedžių patinų medžioklė leidžiama nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 15 d., patelių – nuo spalio 1 iki lapkričio 15 d., jauniklių – nuo spalio 1 iki vasario 1 d. Danielių patinus medžioti galima nuo spalio 1 iki vasario 1 d., pateles – nuo spalio 1 d. iki metų galo, jauniklius – iki vasario 1 d.


Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Tekstas: KATARYNA ŠTERNA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą