Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arvydo Baryso fimas „Po Žvėrūnos žvaigžde“

Turinys:

Filmas medžiotojams, visuomenei, medžioklės gerbėjams ir priešininkams. Per amžius medžioklės laimikis teikė maistą, aprangą, buities įnagius, įtvirtino homo sapiens išlikimą gyvūnijos ir stichijų pasaulyje. Medžioklė – tai pirmykštė ir dabartinė žmogaus būties veikla. Šiuolaikinėje civilizacijoje gyvename kitaip: tausojame gamtos išteklius, saugome aplinką ir atkuriame prarastas rūšis. Medžiojame atrinkdami gyvūnus, tvarkingai ir „teisingai“, kaip mokė žymus gamtininkas Tadas Ivanauskas. Laikomės medžioklės globėjo Šv. Huberto priesakų.

zverunaArvydo Baryso filmo „Po Žvėrūnos žvaigžde“ valanda pateikia medžioklės kultūros Lietuvoje panoramą, parodo nuoširdžiai gamta besirūpinančių vyrų pagarbą senovės tradicijoms. Nuostabiuose Lietuvos gamtos peizažuose nufilmuota medžiotojų veikla vasaros ir žiemos sezonų laikotarpiais. Čia pamatysite įvairias medžioklės rūšis: kiškių, ančių, fazanų, elnių, medžioklę su lietuviškaisiais skalikais. Įamžintos dabartinės medžiotojų šventės, ritualai ir kasdienybė.

Pranciškono brolio Astijaus Kungio OFM ir kunigo Sauliaus Pilipavičiaus iškalbose pagrindžiamos etinės ir moralinės medžioklės nuostatos, kylančios iš VII amžiaus istorinės asmenybės Šv. Huberto patirties. Vilniaus Bernardinų ir Troškūnų bažnyčiose vykstančios iškilmingos medžiotojų pamaldos įtvirtina ištikimybę dorinei medžiotojo pareigai. Filmą lydi nuostabi klasikinė Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo „Tauro ragai“ muzika, Petro ir Dominyko Vyšniauskų improvizacijos.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą