Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ar ilgai kentės medžiotojai?

Turinys:

Visiška nesąmonė, kad vilkų esą per mažai ir, girdi, reikia riboti jų medžioklę. Na, pagalvokit: paskutiniu laiku, kai net iki Naujųjų metų nebūna sniego, nebūna pėdsako ir atsitiktinai per tokį trumpą laiką sumedžiojama ta leistina 60 šių plėšrūnų norma. Pernai ta norma įvykdyta pradžioje gruodžio – tai apie ką čia kalbėti? Seniau kasmet po šimtą pilkių patiesdavo, net premijos būdavo skiriamos, bet jie neišnyko.

Esu paguldęs du vilkus. Pirmąjį – per medžioklę su vėliavėlėmis, o antrąjį – atsitiktinai medžioklėje su varovais. Tokių atvejų vis daugėja. Vėliavėlių net nebereikia. Vadinasi, pilkių yra gerokai daugiau, nei tikina jų gynėjai – atseit jų per mažai ir reikia riboti medžioklę.

Kaip bebūtų, gal jau laikas ateiti į protą ir nelaukti, kol pilkiai užpuls į mokyklą einantį vaiką ar grybautoją. Juk medžiotojai puikiai žino, kad pasenę vilkai išvejami iš bandos. Jiems ėsti tai reikia, kanopinį žvėrį jau negali įveikti, tad grobiu gali tapti ir žmogus.

Seni žmonės prisimena, jog per Antrąjį pasaulinį karą buvo išnaikinta didžioji dalis kanopinių žvėrių, vilkai per šienapjūtę yra nutempę ne vieną vaiką, paliktą pievos pakraštyje. Gi šunis uždarydavo į tvartą ar daržinę – kitaip taps pilkių grobiu.

Pernai ūkininkė, kuriai pilkiai išpjovė keliasdešimt retos veislės avių, per televiziją piktinosi, kad šie plėšrūnai tapo brangesni už mūsų auginamus gyvulius. Valdininkai, ramindami žmones, postringavo, kad reikia prižiūrėti gyvulius, apsitverti. Bet kad tuos aptvarus po jį bėgiojantys vilkų išbaidyti gyvuliai patys išlaužia.

Užpernai vilkai ne juokais išgąsdino per mišką į Medingėnus (Rietavo sav.) ėjusią paštininkę. Ir kas iš to?.. Dvi moterys su šakėmis vilkus išvijo iš kiemo – jokios reakcijos. Jau žinomas atvejis, kai naktį, netoli Vilniaus vienkiemyje vilkai papjovė keturias avis, o kai žmogus ėjo artyn ir net mėtė petardas, tai vienas vilkas tik dantis parodė ir tik apmėtyti petardomis vilkai paliko grobį.

Papjauna kokio kaimo žmogaus veršį, tai šeimininkas net dėl nuostolio nebesikreipia. Kaime vilkai išpjovė visus šunis… Ir niekas nereaguoja. Pašneka per televiziją – ir tuo viskas baigiasi. Galiausiai neseniai net medžioklinį šunį varymo metu vilkai sudraskė, apie pririštus nėra ko nė kalbėti – jų kaimuose dešimtimis sudrasko.

O kiek sumokėta išmokų… Išeina, kad valstybė plėšrūnus saugo žemdirbių sąskaita. Apie tai, kiek pilkiai išpjauna kanopinių žvėrių, net nekalbama. Bet reikėtų, nes mes, medžiotojai, valstybei mokame mokesčius, kurie 2017 metais net padvigubinti. Manau, jog dėl to ne kiekvienas beįstengs būti medžiotoju.

Ko gero, gali taip nutikti, kad medžiotojai (ne su šautuvais, o su plakatais) susiburs prie Seimo ir pabandys atvesti į protą kvailas nuorodas duodančiuosius.

Praėjusių metų sausio vidurys. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį gerokai prisnigo. Ryte žvėrių pėdos buvo kaip ant balto popieriaus nupieštos. Taip sutapo, kad su kolega Mindaugu išsiruošėme į savo „Kontaučių“ klubo medžioklės plotus papildomai pamaitinti žvėrių. Netrukus paskambino kitas klubo narys – aptiktos būrio vilkų pėdos. Čiumpu fotoaparatą – bent pėdsakus nufotografuosiu. Nuvažiavome į nurodytą vietą. Radome 5–7 plėšrūnų pėdas – nustatėme, kad jie vijosi elnią. Tas paspruko. Kitoje vietoje aptikome, jog vilkai persekiojo šernus. Jie išbėgę į kito būrelio medžioklės plotus, mes nebesekėme.

Pėdsakai šviežut šviežutėliai. Jeigu ne pilkių medžioklės sustabdymas, beveik garantuotai mums būtų pavykę išsiaiškinti, kur jie dienoja, ir surengti medžioklę. Gal tikrai jau laikas nebekvailioti su tais vilkais? Jų buvo ir bus, nes tai itin atsargūs ir gudrūs žvėrys – gali medžioti visus metus ir neišnaikinsi. O dabar jie mažai bemedžiojami ir tikrai visai nebeturės žmogaus baimės jausmo.


AGROETA.LT
Kostas SLIVSKIS
Medžiotojas, knygos „Sumedžiok vilką“ autorius

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

11 Komentarai

 • Marius
  Posted 2019.01.16 at 00:36

  Jo jo einu aš vieną dieną per mišką, tik opa vilkai an manęs, gal 9 ar net daugiau, gal koks 100 net buvo, tai va ir suėdė mane.
  Dabar turi mano dūšelė komentarą rašyti.

  Didesnės kvailystės senai neskaičiau.

  Tikiuosi jum patiems kas nors varymą padarys ir galėsite bėgti.

 • Vaidas
  Posted 2019.01.04 at 21:45

  Kažkokie keisti ir labai jau kiaurai argumentuoti medžiotojo paverkšlenimai… Bet kai kurios dalys beveik baigia tapti klasika – vilkų puolami vaikai ir paštininkės 😀 Sakot, stirnų jauniklius vilkai surijo? Nebent dvikojai…

 • R. V. B.
  Posted 2018.12.14 at 09:12

  Keista, bet gal 90 % vilkų mylėtojų komentarų yra pilni klaidų ir beviltiškai neargumentuoti. Kyla įtarimas, kad tai vaikų rašliava, į kurią galima būtų nekreipti dėmesio, tik akivaizdu, kad juos kažkas kursto ir organizuoja dėti parašus po peticijom. Dažniausiai po tokiomis akcijomis slepiasi komercija arba politika. Gal kažkas gauna dalį nuo tvorų pardavimo? O tos tvoros yra per žemos, po poros metų paaiškės, kad reikia pirkti dvigubai aukštesnes. Ir dar laikyti po 5 šunis, kurie suėda tiek pat, kiek vilkai, bet neina į ganyklas, jei ten yra vilkai…
  Tarp kitko, briedį paguldo 2 suaugę vilkai.

 • Saulius
  Posted 2018.12.13 at 17:19

  Na va Rusijoje Kirovo srity mokslininkai suskaičiavo 500vilku,o per metus su medžiojo 700, ispjove kas gyva, briedį 7 metu 5 vilkai paima be vargo, sudarytos vilkų medžiotojų komandos, bet rezultatas labai sunkiai pasiekiamas. Pas mus prieš 3 metus įsitaisė 1vilkas modelis prieš kameras pozavo,tai rudenį ne vienos stirnos nemedziojome nes jauniklių neliko.

 • Mindaugas
  Posted 2018.12.13 at 16:40

  Medžiotojams, patiems deretu pagalvot del ko vilkai pjauna naminius gyvulius? Ar tik ne “dvikojai” vilkai isisuko i vilko gyvenamas vietas ir beatodairos atimineja ju maistą. Kaip sakoma akis už aki dantis už danti.

 • Sigitas
  Posted 2018.12.13 at 13:07

  Gggg

 • Tomas
  Posted 2018.12.12 at 22:18

  Žmonės jus nejuokinkit jeigu jūs turėtumėt daug pinigų ar eitumet vokt nemanau taspats ir vilkas kodėl jisai eina pas žmonių į kiemus ir pjauna kaska tai ir rizikuoja savo gyvybe kur galėtų ramei kaska pasigauti miške ir paest matau dvi problemas arba jų yra tiek per daug kad neužtenka maisto miške arba maisto nera miške bet manau ce bus pirmas varijentas kad jie tiesiog konkuruoja miške dėl maisto silpnesni iš genami iš teritorijos ir jie beklajodami uzsaka į kiemus

 • Ciunga
  Posted 2018.12.12 at 20:09

  Padaugejo lapiu uzsikrete niezais. Padaugejo usuriniu uzsikrete niezais. Padaugejo sernu uzejo afrikinis maras. Padaugejo vilku…. ligos neisvengiamos, zverincius gyvas pvz.

 • M
  Posted 2018.12.12 at 18:34

  teisingai, visi “nutempimo” atvejai pasitaike tik tada kai dar nedokumentuodavo, kai tik pradejo uzrasinet vilkai staiga liovesi nutempineti vaikus nuo palaukiu. Gudrus gyvunas…

 • As
  Posted 2018.12.12 at 15:06

  Dokumentuoti atvejai per antraji pasaulini arba po karo tu gal durnas:)?

 • M
  Posted 2018.12.12 at 14:53

  “vilkai per šienapjūtę yra nutempę ne vieną vaiką, paliktą pievos pakraštyje”
  Žinomi konkretus atvejai? Turi būti dokumentuoti jei mirtini atvejai. Ar žinot bent vieną?

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą