Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apžiūrėti praėjusio medžioklės sezono trofėjai

Turinys:

Penktadienį Biržų rajono medžioklės mylėtojai rinkosi į Medžiotojų ir žvejų draugijos Biržų skyrių 2012-2013 metų trofėjų apžiūrai.
Apžiūros metu sprendžiama, ar sumedžiotieji gyvūnai buvo perspektyvūs, ar ne. Pasak draugijos pirmininko Konstantino Romualdo Galvelio, neperspektyvius žvėris medžioti reikia tam, kad išliktų kuo geresnis jų rūšies genofondas. Jis pasakoja, jog raguočiai sekami ir per žiūronus stebimi ne vieną vakarą, ir tik įsitikinus, kad gyvūnas neperspektyvus, nušaunamas. Įvertinti būklę padeda tokie požymiai kaip mažėjantys, plonėjantys gyvūno ragai, jų blunkanti spalva.
Kai kurie brandą pasiekę perspektyvūs elniai, stirninai ar briedžiai nušaunami trofėjams. Į parodas atrenkami tik kokybiški brandą pasiekusių gyvūnų ragai. Pasak Konstantino Romualdo Galvelio, gyvūnų amžius nustatomas pagal dantų nudilimą ir ragų kokybę.
Šiais metais apžiūrai pristatyti 9 tauriųjų elnių, 12 briedžių, 65 stirninų ragai, šerno iltis, vilko ir lapės kaukolės. Iš jų parodai bus siūlomi 8 stirninų, Kupreliškio medžiotojų būrelio nario Tado Sakalausko sumedžioto elnio bei Būginių medžiotojų būreliui priklausančio Sauliaus Variakojo briedžio ragai.
Biržų rajono Šilų medžiotojų būrelio narys Gendrutis Sindriūnas pasakoja intensyviai medžiojantis rudenį ir žiemą. Varyminės medžioklės savaitgaliais – kaip tradicija. „Man medžioklė yra hobis, poilsis, malonumas ir gyvenimo būdas“, – sako jau daugiau nei 10 metų medžiokle užsiimantis vyras.
Jis pasakoja, kad medžioklė – nepigus malonumas. Nemažai atsieina šautuvams ir šoviniams, transporto išlaidoms. Vis dėlto jis sako šiek tiek sutaupantis, kadangi pats gyvenantis medžioklės plotuose.
„Mano nuomone, yra labai svarbu priklausyti medžiotojų ir žvejų draugijai. Visi medžiotojai turėtų prisijungti. Medžiodami visi kartu bendraujame. Tie, kurie medžioja individualiai, man atrodo kaip žmonės, kuriems tereikia mėsos“, – sako G. Sindriūnas. Šilų medžiotojų būreliui priklauso 36 asmenys.
Medžiotojų ir žvejų draugija Biržų rajone vienija per 500 narių. Ji apima 10 medžiotojų būrelių ir 2 klubus.

Šaltinis: www.siaure.lt
Autorė: Aistė Vitkauskaitė

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą