Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkosaugininkai ne tik saugo, bet ir gelbėja

Turinys:

Sniego dangai vis storėjant, atlydžiui keičiant atlydį, paspaudus šaltukui ir žemę padengus ledo plutai, miško gyventojams vis sunkiau surasti keliais sluoksniais užklotus želmenis. Ypač sunku stirnoms – kieta ledo pluta žaloja kojas, sunku pabėgti nuo persekiotojų ir susirasti maisto. Kad pasiruoštų sau guolį stirnos turi nusikasti sniegą, nes, pagulėjusios ant sniego, jos suserga plaučių uždegimu ir neišgyvena. Stirnos maitinasi žiemkenčių želmenimis, uogienojais, įvairiais miško augalais, kurių per susmegusį ir sušalusį sniegą negali pasiekti. Todėl, kai po atlydžių pašąla ir saulėje suspindi ledo pluta, miško gyventojams baisiausias ne šaltis, bet badas.

Prienų aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai, sausio 29 dieną, gavę pranešimą apie laukuose gulinčią, tikriausiai iš bado nusilpusią stirną, skubėjo jos gelbėti. Išbadėjęs ir nusilpęs žvėrelis jau nepajėgė net ir priešintis. Jį reikėjo sušildyti ir pamaitinti, kad atgautų jėgas. Prieglobstį stirnaitė rado miškininko Vytauto Deimantavičiaus, neabejingo miško gyvūnėliui ūkyje. Jis maloniai priėmė naująją savo namų gyventoją, sutiko ją prižiūrėti ir maitinti, o pavasariui atėjus, paleisti į laisvę.

Nors vasaris pranašauja netolimą pavasarį, tačiau tai– pūgų ir dažnai pasitaikančių speigų mėnuo, todėl būtina pasirūpinti žvėrių šėrimu, kad jie nenusilpę sulauktų pavasario. Kad miško gyventojams negrėstų badas, turėtų rūpintis ne tik aplinkos apsaugos pareigūnai bet ir medžiotojai, miškininkai, bei kaimų, įsikūrusių miško pašonėje, gyventojai. Žmonės, neabejingi gamtai ir jos gyventojams, norintys ir galintys padėti miško žvėreliams išgyventi žiemos pūgas ir šalčius, galėtų parūpinti jiems pašaro, pranešti apie nusilpusius ir sušalusius žvėrialius, tuo padėdami jiems sulaukti kasdien vis labiau artėjančio pavasario.
Aplinkosaugininkai prašo gyventojų, kad jie nebaidytų, negainiotų laukuose besiganančių, ar į sodybas atklydusių žvėrelių, netgi parūpintų jiems pašarų, o pastėbėją nusilpusį gyvūną, nepultų jo „gelbėti“ bet informuotų Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. 8 319 61733, 8 616 97796.

Prienų agentūros informacija
Šaltinis: www.ard.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą