Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkos ministras: šerniukai nebus medžiojami

Turinys:

Aplinkos ministerijoje vykusiame susitikime Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas aptarė afrikinio kiaulių maro (AKM) prevencijos priemonių įgyvendinimą.

Vykdant Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos nutarimus ir Šernų populiacijos gausos reguliavimo planą, savivaldybėse, kuriose paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, nustatyta užduotis 2013–2014 m. sumedžioti visus šernus. Medžioklės plotų naudotojams likusioje šalies teritorijoje nustatyta užduotis sumedžioti 90 proc. šernų populiacijos dydžio nuo 2013 m. apskaitos.

„Kartu su Veterinarijos tarnyba ir medžiotojais nusprendėme pristabdyti tokią aktyvią šernų medžioklę. Lieka galioti taisyklės, pagal kurias medžioti šernus ir toliau bus galima ištisus metus, tačiau tik laikantis visų medžioklės taisyklių. Taip pat nebebus mokamos išmokos už sumedžiotus šernus. Tokį sprendimą paskatino priimti ypač ankstyvas pavasaris ir tai, kad šernų patelės jau atsiveda vadas – nėra argumentų, kodėl ką tik atsivesti jaunikliai turėtų būti medžiojami“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Už šernus, sumedžiotus nuo vasario 7 d. iki balandžio 1 d., mokamos nustatyto dydžio išmokos. Nuo praėjusių metų gegužės iki dabar sumedžiota apie 41,5 tūkst. šernų.

Nuo balandžio 1 d. išmokos už sumedžiotus šernus nebebus mokamos.

Susitikimo dalyviai taip pat sutarė atlikti naują šernų populiacijos apskaitą. Balandžio pabaigoje gavus ir įvertinus duomenis ir AKM galimo plitimo grėsmę, bus sprendžiama dėl priemonių, susijusių su šernų populiacijos gausos reguliavimu 2014–2015 m. medžioklės sezonu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad nuo sausio 24 d. Lietuvoje nenustatyta teigiamų AKM atvejų. Ištyrus daugiau kaip 8 tūkst. sumedžiotų šernų ir daugiau kaip 4 tūkst. kiaulių, laikytų užkrėstoje teritorijoje, virusas nebuvo išskirtas.
am

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą