Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ankstyvas rytas – krauju suteptos rankos

Turinys:

Liepos 7 d. ankstyvą rytą vienas iš Balninkų medžiotojų būrelio narių (Molėtų r.), nuvykęs į ganyklą pas gyvulius, pastebėjo kelyje Balninkai–Girsteitiškis stovintį automobilį. Medžiotojui automobilis sukėlė įtarimą, todėl nusprendė iki jo privažiuoti. Tačiau bevažiuodamas šią transporto priemonę susitiko jau skubančią link Balninkų. Privažiavęs vietą, kur stovėjo automobilis, pilietis pastebėjo žolėje paliktą brydę, o ja paėjęs, rado ir gulintį nušautą briedį. Po tokio radinio, nedelsdamas pasikvietė kolegą iš to paties būrelio ir telefonu apie neteisėtai sumedžiotą žvėrį pranešė Bendrajam pagalbos centrui. Iš Pranešimų priėmimo centro gavę informacijos apie neteisėtą medžioklę, į nurodytą vietą nedelsdami išvyko Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Važiuojančius aplinkosaugininkus medžiotojai telefonu informavo, kad dar kartą atėję pažiūrėti briedžio, prie jo rado asmenį, kuris pamatęs medžiotojus, skubiai pasišalino. Šio asmens rankos buvo kruvinos, o briedis jau pradėtas doroti. Vos tik medžiotojai priėjo prie savo automobilių, minėtas asmuo vėl grįžo, čiupo šalia buvusį didelį baltą maišą ir vėl tolyn į mišką. Atvykę aplinkosaugininkai pirmiausia atidžiai apžiūrėjo vietą ir pagal žolėje paliktus pėdsakus pradėjo sekti bėglį. Pastarasis mėtė pėdas, išėjo į nupjautą pievą, kur pėdsakų nebesimatė, tačiau pavyko vėl juos rasti, nes vengdamas atvirų vietų, vėl įėjo į mišką. Čia pareigūnai rado ir paslėptą minėtą krepšį, kuriame buvo kirvis, kepurė, vandens ir dar du tušti maišai. Į pagalbą aplinkosaugininkai pasikvietė ir policijos ekipažą. Kartu jie sutiko pakeliui į Balninkus einantį pilietį S. D., kuris prisipažino, kad, nebūdamas medžiotoju, savavališkai paėmė sūnaus medžioklinį šautuvą ir su automobiliu išvažiavo pasidairyti žvėrių. Važiuodamas pamatė briedį. Pavažiavęs toliau, paliko automobilį, išlipęs prisėlino prie briedžio ir jį nušovė.

Už Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą, t. y. už tai, kad neturėdamas teisės medžioti ir disponuoti šaunamuoju ginklu bei draudžiamu briedžius medžioti laiku sumedžiojo – neteisėtai nušovė briedžio patiną S. D. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, paimtas medžioklinis graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, 3 šoviniai ir neteisėtai sumedžiotas antrametis briedžio patinas. Už šį pažeidimą pagal LR ATPK 85 str. 4 d. asmeniui gresia nuo 868 iki 1737 eurų administracinė bauda su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu ir teks dar atlyginti 5551,65 euro gamtai padarytą žalą. Visa su pažeidimu susijusi medžiaga nagrinėjimui bus perduota Molėtų rajono apylinkės teismui.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą