1 658

Spalio mėn. jau 5 AKM atvejai

Romualdo Barausko nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), vykdydama Ministro Pirmininko pavedimą, įformintą Vyriausybės kanclerio 2014-03-06 rezoliucija Nr. 13-888, informuoja, kad 2020 m. spalio 5-11 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo tiriami pristatytų šernų gaišenų ir skerdenų mėginiai. Afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM) buvo nustatytas:

Eik Nr.Rajono savivaldybė, seniūnijaNugaišusiems šernamsSumedžiotiems šernams
1.Švenčionių r. sav. Švenčionėlių sen. 1
2.Anykščių r. sav. Troškūnų sen. 1
3.Šiaulių r. sav. Kužių sen. 1
4.Akmenės r. sav. Papilio sen. 1
5.Varėnos r. sav. Kaniavos sen. 1

Iš viso 2020 m. spalio 5-11 d. AKM buvo nustatytas 5 sumedžiotiems šernams.

2020 m. laukinėje faunoje AKM patvirtintas 177 vietose 202 šernams (78 nugaišusiems ir 124 sumedžiotiems). Apie nustatytus AKM atvejus VMVT informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių veterinarijos tarnybas, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją. Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdenos sunaikintos. AKM užkrėstuose medžioklės ploto vienetuose kiekvieną savaitę vykdoma nugaišusių šernų paieška, taip pat atliekamas epizootinis tyrimas. VMVT informuoja, kad aktualią informaciją apie 2020 m. nustatytus AKM protrūkius kiaulių laikymo vietose ir AKM atvejus laukinėje faunoje galite rasti VMVT interneto svetainėje.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 8

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *