Privaloma utilizuoti visus šernus šaldiklyje

Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant mažinti AKM viruso plitimą pakeistas VMVT direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymas Nr. B1-265.

Nurodoma, kad jei vienu metu sumedžioti šernai, tarp kurių yra ir AKM užsikrėtusių, transportuojamų į žvėrių dorojimo aikštelę ar patalpas ta pačia transporto priemone, išdorojamų vienoje aikštelėje tais pačiais įrankiais, laikomų vienoje patalpoje ar šaldymo įrenginyje, visi turi būti laikomi užsikrėtusiais AKM dėl kryžminės taršos.

Visos tokių šernų skerdenos, mėsa, trofėjai, šalutiniai produktai (širdys, kepenys, plaučiai ir kita) turi būti sunaikinti.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

9 komentarai

 • Tai kad ir darzelinukui aisku, kad po tuoleto rankas reikia nusiplauti, kitaip visi aplinkiniai gali smirdet pradeti.

  2
  1
 • Kol bus gaunami Europos sąjungos pinigai , tol dėsis visos šitos nesąmonės. Kai baigsis pinigėliai , baigsis ir pastangos „kovoti “ su AKM.

  26
 • O kada buvo isleidziami logiski istatymai / reikalavimai ? Dar bus ne tokiu nesamoniu, jei Mazeika i Ap.ministro kede atsises …

  17
  4
 • O kur Jūs matėte logiką AKM? Visur yra reikalaujama iš medžiotojų,o iš miško kirtėjų, miškovežių,grybautojų ir uogautojų – nieko.Jiems nieko nereikia dezinfekuoti nors jie irgi vaikšto po užkrėstą mišką.Kodėl v.europos šalyse kur yra maras nevyksta jokia ūkinė veikla?Todėl,kad joms rūpi fauna ir kuo greičiau užkirsti kelią ligos židiniui,o mūms, kaip greičiau išnaikinti šernus ir kuo daugiau iškirsti miškų.

  42
  • Čia logikos nuo pat pradžiu nebuvo. Kai vadovaus medžioklės įstatymam medžiotojas kuris nesiekia pasipelnyti iš valdišku pinigu, tol ir nebus logišku sprendimu

   7
   1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *