Medžiotojų sąjunga “Gamta” kreipėsi į atsakingas institucijas

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ palaiko Vyriausybės sprendimus kovojant su koronavirusu. Medžioklė, ūkinių priemonių dalis, užtikrinanti įsipareigojimų valstybei, žemės ir miškų savininkams vykdymą, populiacijų valdymą, žalos atlyginimo klausimus, plėšrūnų naikinimą.

Įsipareigojimų nevykdymas turi neigiamų finansinių pasekmių medžiotojus vienijantiems klubams ir būreliams, kurių kompensavimas nėra numatytas.

Medžioklės būdai yra įvairūs. Suprantame, kad kolektyvinės medžioklės negalimos, vykimas į kitas savivaldybes irgi negalimas, tam pritariame. Tačiau yra individualios medžioklės, kur vienas žmogus, neturintis kontakto su kitais asmenimis, tikrina spąstus, naikina plėšrūnus, ar saugo pasėlius savo savivaldybėje.

Š.m. gruodžio mėn. 17 d. Policijos departamentas išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad vienam žvejoti (pomėgis) galima, o vienam medžioti (ūkinė priemonė) – ne.

Medžiotojų bendruomenėje kilo didelis  nepasitenkinimas. Manome, kad aiškinant situaciją įsivėlė žmogiška klaida. Prašome skubiai paaiškinti, ar galima vienam asmeniui, neturint kontakto su kitais asmenimis, savo savivaldybėje, tikrinti spąstus, saugoti pasėlius nuo žvėrių, t.y. vykdyti individualią medžioklę.

Raštas išsiųstas: Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai.


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 73

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

3 komentarai

  • Dabar medžioti galima, vienam, savo gyvenamosios savivaldybės ribose,taip, jau gerai! Bet tiems, kas gyvena, mieste, o medžioklės plotai rajono savivaldybėje, kiek sėdėti namuose, tai išeina! Jokiais bűdais nesu prieš karantino įstatymą, bet manau čia dar ne iki galo suderinta. Ačiű

    14
  • Šiuo laikotarpiu kai keičiasi aplinkos apsaugos ministras ir jo komanda, įsigalioja daug draudimų dėl koronaviruso ir šalyje padėtis sudėtinga, mūsų medžiotojų likimas didžiąja dalimi priklauso nuo sąjungų ir draugijų pirmininkų ir valdybų greitos reakcijos.Norime tikėti ,kad jūs deramai atstovausit medžiotojų lūkesčius.Sėkmės!

    26
  • Šaunuoliai sąjunga Gamta! Lmžd ūkininkų vadas vis dar liūdi, kad nepateko į seimą, tai ir nieksip reguot negali. Nu nebent sušaukt per zoom neeilinį pasitarimą visaliaudinį…..

    22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *